windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Tylko milion sprzedanych telefonów z Windows w trzecim kwartale 2016 roku – 4 razy mniej niż rok wcześniej

Brak bogatego portfolio telefonów z Windows to z pewnością jedna z przyczyn spadku rynkowego udziału systemu Windows Phone/Mobile. Obecnie nowych telefonów z Windows mamy jak na lekarstwo i brakuje przede wszystkim urządzeń budżetowych, które „robiły” cyferki w rankingach.

Najnowszy raport Gartnera bezlitośnie pokazuje porażkę Microsoftu na polu urządzeń mobilnych. Wg raportu, telefony z Windows stanowiły jedynie 0,3% wszystkich sprzedanych urządzeń mobilnych w Q3 2016 roku, to nieco ponad 1 milion sztuk. Jak Windows wygląda na tle konkurencji? Blado to chyba za mało powiedziane. W analogicznym okresie sprzedało się ponad 352 miliony telefonów z Androidem oraz 77 milionów iPhoneów.

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej jeżeli porównamy te liczby do tego samego okresu w roku 2015, wtedy sprzedało się 4 razy więcej telefonów z Windows niż w końcówce ubiegłego roku. Liderzy oczywiście pozostają ci sami z niedużymi procentowymi zmianami udziałów, szczegóły na załączonym obrazku.

Warto również wspomnieć, że ta sama firma, która opublikowała raport, w 2013 roku zrobiła „ciekawe” badanie rynku i prognozy na kolejne lata. Wg raportu sprzed 4 lat Windows Phone miał być druga siłą na rynku wyprzedzając urządzenia z iOS. Badacze z Gartnera pomylili się i to bardzo dużo, jednak winą za taki stan rzeczy można obarczyć jedynie Microsoft, gdyż to oni zaprzepaścili szanse na bycie druga siłą na rynku mobilnym.

Co dalej z mobilnym Windowsem? Czy sięgnął już dna i gorzej być nie może? Odpowiedzi na to pytanie nie zna zapewne nikt, jednak są pewnie działania Microsoftu, które mogą nam dawać nadzieje na to, że jeszcze kiedyś będzie lepiej. Czytaj więcej na: