windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Promo Windows 10

Microsoft zakończy wsparcie pierwszej wersji Windows 10 (1507) już w maju

Windows 10 jest jednym z najszybciej rozwijających się systemów, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że Microsoft stawia na bardzo częste aktualizacje. Warto dodać, że wraz z każdą nową gałęzią dystrybucji użytkownicy otrzymują sporo nowości oraz udoskonaleń w systemie. Tymczasem okazuje się, że spore grono konsumentów nie wyraża szczególnej chęci do uaktualniania swojego oprogramowania. Amerykanie postanowili rozwiązać ten problem w nieco inny sposób, dając wszystkim do zrozumienia, że to już czas.

Windows 10 jest prawdziwym unikatem, jeżeli chodzi o produkty Microsoftu. Warto zwrócić uwagę chociażby na fakt, jak często aktualizowana jest najnowsza odsłona okienek. Oczywiście nie mówię tutaj tylko o aktualizacjach zabezpieczeń oraz ewentualnych poprawkach drobnych błędów, ale o nowych gałęziach dystrybucji, przynoszących użytkownikom wiele nowości oraz usprawnień w dziedzinie samego systemu. W dodatku, to wszystko jest dla nas dostępne zupełnie za darmo. Wspaniała wiadomość, prawda?

Okazuje się, że nie dla wszystkich. Spore grono użytkowników Windows 10 nadal pozostaje na starszej wersji oprogramowania, wydanej jeszcze w 2015 roku. Microsoft nie chce sytuacji, w której fragmentacja systemu będzie rosła w zastraszającym tempie i właśnie dlatego zdecydowano się podjąć bardzo nietypowy krok.

Korporacja z Redmond ogłosiła, że już niebawem zakończone zostanie wsparcie dla Windows 10 w wersji 1507, a wszyscy użytkownicy powinni sukcesywnie migrować do najnowszego oprogramowania. Pierwotne plany zakładały, że najstarsze kompilacje przestaną otrzymywać łatki bezpieczeństwa oraz drobne poprawki już pod koniec marca. Microsoft zmienił jednak zdanie i postanowił wydłużyć ten okres do maja 2017 roku.

Oficjalnie nie podano powodu takiego zabiegu, jednak możemy spodziewać się, że chodzi właśnie o jasne zakomunikowanie, że należy przyjrzeć się nowszej i dużo bardziej dopracowanej wersji Windows. W końcu każdemu użytkownikowi powinno zależeć na tym, aby korzystać zawsze z najnowszego wydania systemu, ponieważ gwarantuje to wyeliminowanie dużej ilości błędów oraz niedoróbek, obecnych w poprzednich odsłonach okienek.

Microsoft dąży do tego, aby z najnowszej odsłony Windows 10 korzystało powyżej 75% wszystkich użytkowników „10”. Wprowadzając takie restrykcje, możemy się spodziewać, że już niedługo taki stan rzeczy stanie się faktem. Z drugiej strony – tak jak wspomniałem – z pewnością nie mamy na co narzekać, ponieważ nowsze oprogramowanie niesie dla nas sporo korzyści.

źródło: MSpoweruser