windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile rozwijany będzie dalej, nawet po wydaniu aktualizacji Windows 10 Creators Update

Wielu z was, w tym my zastanawiamy się jaka będzie przyszłość systemu dla urządzeń mobilnych od Microsoftu. Czy firma podejmie w końcu decyzje o uśmierceniu systemu, czy może jednak zaskoczy nas pozytywnie w całkiem odwrotnym kierunku?

Dużo wskazuje na to, że Microsoftowi ani się widzi kończyć z mobilną dziesiątką, co nie raz potwierdzali w wypowiedziach dla prasy, przeczytacie o tym np: tutaj i tutaj.

Dziś, na konferencji Ignite w Australii jeden z pracowników firmy Bill Karagounis, zapytany o przyszłość Windows Mobile i programu Windows Insider dla niego odpowiedział:

We’ve been flighting Mobile builds now for– actually, since the November Update in 2015. We do not plan to change that, or to stop that.

And you’ll see – today, we are still flighting Mobile builds, subject to quality, subject to those release promotion criteria, and we fully expect to keep doing that beyond the release of the Creators Update.

W wolnym tłumaczeniu oznajmił, że cały czas dostarczają nowe kompilacje dla Mobile od listopada 2015 roku i nie planują tego zmieniać ani zatrzymać. Oczekują także, że sytuacja się nie zmieni po wydaniu aktualizacji Creators Update dla Windows 10. Bill Karagounis uciął jednak spekulacje na temat tego jak długo po wydaniu Creators Update będą rozwijali Windows 10.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Creators Update, czyli kolejna duża aktualizacja Windows 10 pojawić się na już w kwietniu. Nie zostało wiec już dużo czasu. Jaka zatem będzie przyszłość Windows Mobile skoro już teraz system rozwijany jest dla… geeków?

Z pewnością Microsoft ma koncepcję na mobilna wersje Windows 10, w przeciwnym wypadku nie inwestowano by w rozwój systemu oraz w Windows 10, który ma działać na urządzeniach z procesorami ARM. Temat ten już poruszany był niejednokrotnie na windowsowo.pl i jeżeli jesteście zainteresowani tym, co może wydarzyć się w przyszłości zachęcamy do przeczytania tych artykułów: