windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10

Zobacz wspólne działanie HoloLens oraz Surface Studio

Wizja Microsoftu dotycząca przyszłości urządzeń teleinformatycznych jest raczej prosta. Od dłuższego czasu CEO firmy – Satya Nadella – dość wyraźnie komunikuje, co jest celem giganta na najbliższe lata. Rewolucja w dziedzinie kontaktów na linii człowiek – komputer już się rozpoczęła i tylko kwestią czasu jest, kiedy coraz bardziej zinformatyzowane społeczeństwo osiągnie nowy, wyższy poziom. To właśnie gigant z Redmond dąży do ułatwienia tego procesu użytkownikom. Czy wirtualna rzeczywistość może pomóc nam w osiągnięciu jeszcze większej produktywności?

Program hologramów Microsoftu rozwija się bardzo prężnie i jakiś czas temu informowaliśmy was, że pierwszy developerzy z Japonii już mogą nabyć swoje wersje. Była to informacja bardzo ciekawa, ponieważ do tamtego momentu urządzenia te nie wychodziły poza rynek amerykański. Kwestia HoloLens to jednak nie wszystko, ponieważ rewolucja musi dokonać się na wielu płaszczyznach, ułatwić użytkownikom asymilację i – co bardzo ważne – zadowolić ich.

Czy połączenie wirtualnej rzeczywistości i jednego z najlepszych sprzętów Microsoftu – Surface Studio – ma szansę poprawić produktywność użytkowników? Może otworzyć przed nimi nowe drogi? Okazuje się, że jak najbardziej. Firma DataMesh opublikowała filmik, w którym przedstawia możliwości połączenia dwóch technologii Microsoftu, celem zwiększenia produktywności wśród użytkowników.

Zwróćcie uwagę, jakich narzędzi używa autor nagrania, aby wykreować zupełnie nową rzeczywistość. W oczy rzuca się przede wszystkim – poza samym Surface Studio – Surface Dial, Surface Pen i oczywiście HoloLens, który urzeczywistnia twory autora. Musimy przyznać, że wygląda to imponująco i jednocześnie przyznać rację dla Microsoftu – ta droga jest właściwa.

Oczywiście pozostaje pytanie, kiedy taka technologia wejdzie do użytku ogólnego i jak w ogóle się przyjmie? W tym momencie wygląda bardzo ciekawie i na pewno zaintryguje niejednego użytkownika. Kwestią sporną jest cena, jednak duże firmy mogą sobie z nią poradzić, problem pojawi się dopiero u typowego, szarego Kowalskiego, dla którego to faktycznie może być spory problem.

Dajcie znać, co myślicie o wspólnym wykorzystaniu Surface Studio oraz HoloLens? Jak wam się wydaje, czy takie zastosowanie tego sprzętu może już niedługo stać się powszechne? Czy pokładacie spore nadzieje w technologii wirtualnej rzeczywistości? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: MSpoweruser