windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

W internecie pojawiło się kolejne zdjęcie prezentujące nadchodzący wygląd Windows 10 – Project NEON

Microsoft planuje zmiany w designie Windows 10. Takie informacje dostały się do Internetu w listopadzie ubiegłego roku i wzbudziły spore zainteresowanie wśród wielu użytkowników platformy Amerykanów. Jeżeli chodzi o wygląd, najnowsze okienka nie straszą, jak bywało to w przeszłości, jednak do szczytu piękna jeszcze sporo im brakuje. Właśnie ten problem dostrzegł także gigant z Redmond, ponieważ postanowił stworzyć zupełnie nowy wygląd swojego najpopularniejszego produktu. Projekt NEON może zawitać na okienkach już bardzo niedługo.

Pierwsze wzmianki na temat Projektu NEON dotarły do nas już pod koniec listopada ubiegłego roku. Należy zwrócić uwagę, że to i tak bardzo późno, ponieważ Microsoft pracuje nad zmianami już od ponad roku, a zatem panowała tam ściśle hermetyczna atmosfera, uniemożliwiająca wydostanie się jakichkolwiek planów oraz zdjęć. Według specjalistów nowy designe okienek ma bazować na bardzo czystej wersji interfejsu Metro, dla przypomnienia pojawił się on wraz z Windows 10, a zatem developerzy mogą być spokojni – Microsoft kroczy drogą ewolucji, nie rewolucji.

Więcej na ten temat znajdziecie w naszym wcześniejszym artykule: Microsoft pracuje nad nowym standardem wyglądu Windows 10- Project Neon

Wielu użytkowników narzekało na bardzo toporny wygląd poszczególnych nakładek w kolejnych odsłonach systemu Amerykanów. Toporny Windows XP, postępowa, ale nie do końca Vista wraz z Aero, czy w końcu chaos panujący w Windows 8 i Windows 8.1. Czas powiedzieć dość i wreszcie pokazać konsumentom coś ładnego. Taki okazał się być Windows 10, jednak nie wszystkim przypadł on do gustu i zmiany nie ominęły również jego. Microsoft postanowił zmienić niemal wszystko.

Wszystkie screeny prezentujące nową warstwę wizualną Windowsa były jedynie nieoficjalnymi konceptami, które mogły – ale nie musiały – mieć wspólne przymiotniki z prawdziwym NEONEM. Oficjalnie nową nakładkę systemową pokazano dopiero wczoraj podczas wydarzenia Windows Developer Day. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Microsoft wcale nie zrobił tego celowo. Prezentowane przez nas zdjęcie pochodzi z konta na twitterze, należącego do Toma Hounsella.

Zobaczyć na nim możemy przebudowaną aplikację Groove Music wraz z elementami nowego interfejsu NEON. Szczególną uwagę zwraca przebudowany pasek zadań, który naprawdę może zachwycić. Osobiście jestem bardzo ciekawy nowych zmian i już nie mogę doczekać się, kiedy trafią one do publicznych testów.

Najprawdopodobniej nowa szata graficzna zagości w Windows 10 dopiero wraz z premierą kręgu dystrybucji Redstone 3. Aktualizacja zapowiedziana jest na koniec 2017 roku, jednak dobrze wiemy, że problemy mogą pokrzyżować plany Amerykanów. Czekamy zatem niecierpliwie na kolejne przecieki dotyczące Projektu NEON.

źródło: MSpoweruser