windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Mobile

Aktualizacja WhatsApp przynosi zmiany wyglądu i poprawki pod maską

WhatsApp to jedna z bardziej popularnych platform komunikacyjnych konkurująca bezpośrednio z Messengerem czy Viberem. Aplikacja WhatsApp na telefony z Windows dostępna jest już od bardzo dawna, co więcej deweloper cały czas rozwija aplikacje i dba o jej aktualizacje.

Wczoraj wieczorem WhatsApp doczekał się aktualizacji, która podnosi wersje do 2.17.52. Pierwsze co rzuca się w oczy po instalacji aktualizacji to odmieniony wygląd okna głównego aplikacji, który przypomina teraz ten znany z Windows 10 Mobile. Stary piwot znany jeszcze z Windows Phone 7 zamieniony został na taki jaki znamy z najnowszej odsłony Windows Mobile.

Warto również zwrócić uwagę, że deweloper cały czas nie decyduje się na aplikację UWP pisaną pod Windows 10 Mobile. Obecnie dostępny produkt to wciąż aplikacja pisana dla Windows Phone 8.1 i moim skromnym zdaniem, to akurat dobre posunięcie, gdyż zdarzały się w przeszłości sytuacje, gdzie aplikacja na W10M działała gorzej niż starsza – przykład – Viber.

Oprócz zmiany wyglądu producent zwiekszył ilość zdjęć jakie możemy przesyłać na raz, poprzedni limit wynosił 10 szt, teraz to 30 szt. Zaobserwować można lekkie przyspieszenie aplikacji, uruchamia się ona szybciej i mam wrażenie, że przy wznawianiu, napis informujący o nim znika znacznie szybciej.

Aplikację lub aktualizację pobrać można klikając w link poniżej:

Pobierz WhatsApp