windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft: Nowości dla Windows 10 Mobile nadejdą… W odpowiednim czasie

Prace nad Windows 10 i Windows 10 Mobile Creators Update trwają w najlepsze, a premiera coraz bliżej. Wraz z nową gałęzią dystrybucji, do użytkowników dostarczone zostaną całkowicie nowe rozwiązania, które już teraz mogą zostać przetestowane w programie testów Microsoftu. Niestety w tej chwili dotyczy to jedynie urządzeń działających pod kontrolą „większych” okienek. Co z wersją dla telefonów komórkowych? Na ten temat wypowiedziała się szefowa programu Windows Insider – Dona Sarkar.

Wielu użytkowników dotychczasowych kompilacji Windows 10 i Windows 10 Mobile narzeka na brak nowych funkcji. Niestety, prawdą jest, że po premierze Redstone 1 nowości po prostu przestały się pojawiać, ponieważ Microsoft planuje wprowadzać je dalej w nadchodzącym Redstone 2, znanego również pod nazwą Creators Update.

Wszyscy testerzy programu Windows Insider zapoznali się już z częścią nowości, które zadebiutują na naszym sprzęcie wraz z premierą nowego oprogramowania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dotyczy to jedynie Windows 10, ponieważ wspomniane rozwiązania nie zostały jeszcze zaaplikowane do pomniejszonej wersji jednego z najlepszych systemów Microsoftu.

Amerykanie zapowiedzieli, że wprowadzą do swojego systemu opcję redukcji niebieskiego światłą, tak szeroko zachwalaną przez użytkowników. Do tej pory za taką możliwość odpowiadała bardzo prosta i – co bardzo ważne – zupełnie darmowa aplikacja f.lux. Windows 10 zaimplementował ją niejako w swój kod i tym samym otrzymaliśmy systemową realizację takiej opcji. Wspominano również o znacznym rozwoju koronnego trybu Continuum, który jest niesamowicie ważny dla urządzeń mobilnych.

W ostatnim czasie Dona Sarkar – szefowa programu Windows Insider – wypowiedziała się na temat powyższych nowości w systemie Windows 10 Mobile. Użytkownicy dociekają, kiedy wreszcie zadebiutują one na ich telefonach. Odpowiedź nie pozostawiła żadnych złudzeń – najprawdopodobniej nie prędko.

They’re not in the builds yet. We’re still trying to figure out when is the right time for them to be in the buildsWe do know that these features are very important, so we want to unveil them at the right time for the audience… For us, it’s all about the quality. We don’t want to add features when we don’t love the quality of the build yet, so we’d rather focus on building up quality than figuring out when to roll features.

Ciężko określić, kiedy nastąpi ta tajemnicza „właściwa chwila”. Amerykanie dokręcają wszystko na ostatni guzik, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę z Windows 10 Mobile. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że na pierwszym miejscu stawiają szybkość, sprawność i niezawodność. W chwili obecnej nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na premierę Windows 10 Mobile Creators Update, a wraz z nią nowych funkcji.

źródło: MSpoweruser