windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Xbox

Microsoft udostępnia nową kompilację Windows 10 Creators Update dla Xbox One

Celem Microsoftu w związku z nadchodzącymi aktualizacjami Windows 10 Creators Update jest jeszcze większa unifikacja swojej platformy. Wszystkie urządzenia (komputery, tablety i konsole) działające pod kontrolą nowej „10”, mają stać się jeszcze bardziej ujednolicone pod względem systemu. Już jakiś czas temu korporacja z Redmond rozpoczęła testowanie nowych wersji Windowsa na konsoli Xbox One. Dzisiaj do użytkowników trafiła kolejna kompilacja testowa, która przynosi kilka nowości, ale także sporo błędów.

Nowa kompilacja Windows 10 Creators Update oznaczona numerem 15026 trafiła dzisiaj do wszystkich użytkowników programu Xbox Insider w kręgu Beta. W ostatnim czasie konsola otrzymuje coraz więcej nowych aktualizacji, które przynoszą nowości, ale niestety także coraz więcej błędów. Najnowszy update przynosi spore usprawnienie z automatycznymi aktualizacjami konsoli oraz śledzeniem swoich osiągnięć, co dla niektórych graczy jest szczególnie istotne.

Poniżej znajdziecie oficjalną listę zmian, nowości oraz błędów, z jakimi możecie spotkać się w najnowszej odsłonie Windows 10 Creators Update dla konsoli Xbox.

Nowości:

 • Automatyczne aktualizacje – Od teraz możecie włączyć automatyczne aktualizowanie niezależne od trybu mocy waszej konsoli. Aby uaktywnić to rozwiązanie, należy przejść kolejno w Ustawienia -> System -> Aktualizacje.
 • Śledzenie osiągnięć – Microsoft wprowadził możliwość ustawień w menu śledzenia osiągnięć. Użytkownik może zadecydować, ile osiągnięć ma być wyświetlanych oraz może manipulować poziomem ich przeźroczystości.

Naprawiono:

 • Rozwiązano problemy z Cortaną, która nie działała prawidłowo i sprawiała spore problemy użytkownikom.

Znane błędy:

 • Cortana – Rozwiązanie jednego problemu, nie rozwiązuje całej grupy. Cortana może reagować na hasła brzmiące podobnie do „Hey Cortana”. Asystentka może uruchomić się ze sporym opóźnieniem, podczas grania w niektóre gry. Powiadomienia utworzone za pomocą Cortany nie działają, jeżeli użytkownik, który je utworzył nie jest aktualnie aktywny.
 • Ubisoft Club – Zaraz po uruchomieniu aplikacji Ubisoft Club, ekran zaczyna przesuwać się w dół. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu.
 • Logowanie – Kiedy w ustawieniach zalogowanego konta wybierzemy opcję „Lock it down”, może wystąpić problem, który uniemożliwi nam ponowne zalogowanie się do konta. Rozwiązaniem jest Hard reset konsoli.
 • EA Access – Aplikacja EA Access może informować, że nie posiadacie subskrypcji, pomimo, że ją macie. Problem ten nie wpływa na możliwość pobierania gier oraz grania w nie.
 • Przewodnik – strona Microsoft Edge, która przypięta jest do zakładki przewodnika, nie działa po uruchomieniu.
 • Problemy z ekranem – Ekran może nie działać poprawnie po dłuższym czasie wyświetlania niektórych filmików w konkretnych aplikacjach.
 • Ustawienia (Wyświetlacz i dźwięk) – Zakładka wyświetlacza i dźwięku jest ciągle dopracowywana i nie wszystkie nowe opcję są dostępne. Nawet jeżeli uda wam się uruchomić nowe opcje, nie dadzą one żadnego efektu.
 • IGN – Aplikacja IGN zaraz po uruchomieniu wyłącza się i przywraca użytkownika do ekranu domowego.
 • Bezprzewodowe wyświetlacze – Aplikacja bezprzewodowego wyświetlania wyłącza się zaraz po uruchomieniu i przywraca użytkownika do ekranu domowego.

Sami widzicie, że najnowsza kompilacja Windows 10 dla konsoli Xbox One posiada sporo błędów, które w najbliższym czasie powinny zostać rozwiązane. Tylko od was zależy, czy zdecydujecie się zainstalować nową aktualizację na waszym urządzeniu.

źródło: MSpoweruser