windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Mobile Windows Phone

Microsoft zamyka Photosynth – serwis i aplikację do robienia zdjęć 360

Photosynth to serwis stworzony przez Microsoft w 2008 roku, który służył do przechowywania zdjęć zdjęć panoramicznych i tych wykonanych w technologii 360 stopni. Oprócz samego serwisu www, na którym mogliśmy przeglądać swoje zdjęcia oraz te udostępnione przez innych użytkowników Microsoft wydał też aplikacje na urządzenia mobilne, które umożliwiały tworzenie obrazów panoramicznych oraz 360 stopni. Pierwsza aplikacja na Windows Phone pojawiła się w 2012 roku i od tej pory aż do wczoraj mogliśmy cieszyć się tą usługą.

Wczoraj na swoim blogu Microsoft poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami usługa zostaje wygaszona i od dnia 6 lutego nie będzie można korzystać z serwisu. Jeżeli nie zdążyliście zapisać swoich zdjęć z tego serwisu, to niestety nie mamy dla was dobrej wiadomości, gdyż Microsoft oświadczył, że nie przechowuje kopii zdjęć.

Osobiście zdarzyło mi się kilka razy użyć aplikacji i muszę przyznać, że koncepcja usługi była ciekawa. Niestety po 9 latach musimy się z nią pożegnać. A wy korzystaliście z Photosynth? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: MS blog