windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Zobacz nowy interfejs Windows 10 na wideo – Project Neon w akcji

Pierwsze wzmianki o Projekcie Neon pojawiły się już pod koniec 2016 roku, wtedy też informowaliśmy was czym jest właściwie Project Neon i jakie zmiany w wyglądzie przyniesie w przyszłych wersjach systemu:

Project Neon ma być lekkim odejściem od ascetyzmu interfejsu, do którego przyzwyczajeni jesteśmy od 2012 roku – ma wprowadzić płynność, więcej ruchu, ożywić go i okrasić ładnymi przejściami. Co więc za tym idzie, możemy liczyć na poprawioną estetykę i „ubogacenie wizualne” ale również (być może) w końcu możemy liczyć na rozszerzenie funkcjonalności kafelków czy nawet, chciałoby się pokusić o powiedzenie, wielce oczekiwaną interaktywność czy też ‚aktywne działanie’, na chwilę obecną, dość martwych żywych kafelków w menu Start

Całość przeczytać możecie pod tym adresem.

W internecie pojawił się w końcu pierwszy film wideo prezentujący nowy wygląd okien, nowe animacje i coś z czym do czynienia mieliśmy już w Windows Vista, a mianowicie przeźroczystość okien. Wideo, które zobaczyć możecie poniżej przedstawia działanie aplikacji napisanej z użyciem SDK pozwalającego na wprowadzenie takich efektów. Nie jest to wideo udostępnione przez Microsoft, a przez niezależnego dewelopera, który stworzył aplikację Interop Unlock Tools.

Przyznacie chyba, że takie efekty wprowadzają sporo życia do prostego i „oszczędnego” interfejsu Windows 10 z jakim mamy do czynienia teraz. Efekt rozmycia prezentuje się ciekawie, nowe animacje również zapowiadają się dobrze. Jak informuje deweloper, aplikacja jest wciąż w fazie rozwoju i docelowo posiadać będzie więcej nowych opcji wyglądu z Projektu Neon.

Co powiecie na taki design systemu? Przypadł wam do gustu czy wolicie obecny minimalizm? Dajcie znać w komentarzach.