windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Mobile

Alcatel udostępnia wideo, w którym wyjaśnia użycie gogli do Idola 4S oraz funkcji VR

Na temat technologii VR (Virtual Reality) można się sprzeczać i dyskutować długimi godzinami. Czy jest ona potrzebna? Czy gwarantuje doznania, jakich oczekują użytkownicy? Z pewnością jednym taka możliwość przypadnie do gustu, natomiast drudzy najzwyczajniej w świecie nie będą z niej korzystać. Bardzo ciekawy krok w ramach wirtualnej rzeczywistości podjął Alcatel, który do swojego flagowca z Windows 10 Mobile udostępnił gogle VR. Udostępnili oni nawet wideo, na którym prezentują sposób wykorzystania telefonu do uzyskania nowych, nieznanych wcześniej doświadczeń.

Windows 10 Mobile na rynku nie radzi sobie zbyt dobrze, o czym nie trzeba wspominać, ponieważ każdy to wie. Alcatel wypuszczając swoje nowe urządzenie z właśnie tym systemem, musiał liczyć się z trudnościami w wybiciu się oraz dotarciu do licznego grona konsumentów. Zastosowano zatem metodę, której mało kto się spodziewał. Urządzenie trafiło do użytkowników w bardzo rozszerzonym zestawie, który obejmował także gogle do wirtualnej rzeczywistości. Firma zademonstrowała także filmik, prezentując sposób przygotowania telefonu do obsługi VR.

Sposób obsługi gogli zaprezentowany przez technika Alcatela jest naprawdę bardzo prosty i przystępny dla użytkownika. Cały proces montażu jest bardzo szybki i nie powinien zająć nam zbyt dużo czasu, natomiast umożliwi szybkie przejście do zabawy z trybem wirtualnej rzeczywistości. Po zamontowaniu urządzenia w goglach, automatycznie przejdzie ono w tryb VR i od tego momentu możemy bez przeszkód cieszyć się nowymi doznaniami.

Warto wspomnieć, że Alcatel jako jedyna firma zdecydowała się dostarczyć tak bogaty zestaw na rynek. Samsung za swoje gogle do wirtualnej rzeczywistości kazał sobie płacić bardzo grube pieniądze, a zatem z pewnością ruch chińskiego producenta możemy potraktować bardzo pozytywnie.

W chwili obecnej flagowiec Idol 4S nie jest dostępny w Europie, jednak Alcatel planuje wprowadzić urządzenie do oferty wielu europejskich operatorów już w niedalekiej przyszłości. Sami możemy się przekonać, że faktycznie jest na co czekać i nie wykluczone, że właśnie ten sprzęt zdobędzie spore grono użytkowników w Polsce.

Dajcie znać, co myślicie o polityce sprzedaży Alcatela? Zdecydowalibyście się na zakup nowego Idola 4S z Windows 10 Mobile na pokładzie? Czekamy na wasze komentarze i opinie w tej sprawie.

źródło: MSpoweruser