windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10

Zobacz na wideo nadchodzące zmiany w przeglądarce Microsoft Edge w aktualizacji Creators Update

Przeglądarka Microsoft Edge zadebiutowała wraz z Windows 10 w lipcu 2015 roku. Wcześniej znana jako Project Spartan rodziła nadzieje na to, że w końcu znajdzie się ciekawa alternatywa dla obecnych liderów: Chrome i Firefoxa. Po jej oficjalnym wydaniu okazało się jednak, że niestety do w/w liderów sporo jeszcze jej brakuje i to praktycznie w każdym aspekcie, począwszy od stabilności działania, aż po tak popularne rozszerzenia, bez których większość z nas nie wyobraża sobie dobrej przeglądarki.

Microsoft oczywiście cały czas pracuje nad udoskonaleniem swojego produktu i zapowiada gruntowne zmiany wraz z nadejściem Creators Update, czyli aktualizacji Windows 10, która pojawi się na wiosnę tego roku. Większość zaprezentowanych poniżej funkcji jest już dostępna dla uczestników programu Windows Insider. Jeżeli jednak nie zdecydowałeś się na uczestnictwo możesz sprawdzić co nowego przygotował dla nas Microsoft.

Co nowego:

  1. Podgląd otwartych zakładek.
  2. Opcja chowania i grupowania zakładek „na później”.
  3. Nowe rozszerzenia.
  4. Nowe menu MS Edge na Pasku Zadań.
  5. Portfel Microsoft (niedostępny w Polsce), umożliwiający szybkie płatności w internecie.
  6. Czytnik ebooków.

(Prawie) wszystkie zmiany na plus. Pierwsze dwie opcje prezentują się znakomicie i z pewnością znajdą swoich zwolenników. Co do punktu trzeciego, to moim zdaniem jest to aspekt, którym raczej Microsoft nie powinien się chwalić, bo obecność dokładnie 18 rozszerzeń w sklepie Windows jest raczej powodem do wstydu. W tej kwestii niestety nie słychać by miało się coś zmienić. Na pochwałę zasługuje jednak czytnik ebooków, który świetnie wkomponowany został w przeglądarkę. Nie twierdzę oczywiście, że nie znajdziemy innych/lepszych aplikacji do czytania e-ksiązek, ale ta wbudowana w przeglądarkę jest całkiem niezła.

Dajcie znać co sądzicie o nadchodzących zmianach, czy są wśród nich elementy, które pomogą wam przesiąść się na nowa przeglądarkę od Microsoftu?