windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki Windows 10

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows 10

Jedną z funkcji Windows 10, która dostępna jest dla każdego użytkownika systemu niezależnie od tego czy ją chcemy czy nie, jest automatyczna aktualizacja do najnowszej dostępnej wersji systemu. Microsoft dbając o bezpieczeństwo użytkownika nie pozwala na wyłączenie automatycznych aktualizacji, jednak jeżeli posiadamy Windows 10 w wersji Pro, Enterprise lub Education mamy możliwość zapanowania nad niektórymi opcjami aktualizacji.

Posiadając w/w wersję systemu możemy użyć narzędzia „Edytor lokalnych zasad grupy”, aby wyłączyć automatyczne aktualizacje w Windows 10.
1. Kliknij WIN + R, w oknie które się pojawi wpisz: gpedit.msc i kliknij Enter.

2. Przejdź do ścieżki: Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Usługa Windows Update. W oknie po prawej stronie wybierz: Konfigurowanie aktualizacji automatycznych i kliknij dwa razy.

3. W otwartym oknie zaznacz opcję Włączone, a następnie w opcjach poniżej wybierz: 2 – Powiadom o pobieraniu i instalacji.

Zapisz zmiany i zamknij okno Edytora lokalnych zasad grupy. Od tej chwili komputer nie będzie automatycznie pobierał żadnych aktualizacji. Aby pobrać nową aktualizację konieczne będzie przejście do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update. System będzie w dalszym ciągu powiadamiał o dostępności aktualizacji.

UWAGA! Powyższy poradnik nie zadziała z wersją Windows 10 Home.