windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Microsoft Nokia Recenzje Surface Phone Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows Mobile traci coraz więcej udziałów – zaprezentowano dane sprzedaży Lumii pod koniec 2016 roku

Co jakiś czas Microsoft przeprowadza analizy finansowe na najbliższą przyszłość oraz podsumowuje miniony kwartał. Wczoraj korporacja z Redmond udostępniła najnowsze informacje na temat sprzedaży urządzeń z systemem Windows Mobile na pokładzie. Trzeba przyznać, że sytuacja nie wygląda za dobrze, a prognoz nie poprawił nawet sprzęt od HP czy Alcatela. Jak sprawę skomentował Microsoft? Czy mobilna „10” ma szansę na odbicie się od przysłowiowego dna? Zapraszamy do artykułu.

Finansowe podsumowanie ostatnich trzech miesięcy 2016 nie wypadło korzystnie dla systemu mobilnego od Microsoftu. Można było spodziewać się takiej tendencji, ponieważ udziały mniejszej 10 spadały nieprzerwanie od dłuższego czasu. Sytuację dodatkowo zaogniła informacja o zakończeniu produkcji telefonów marki Lumia, a wielu użytkowników mogło pomyśleć, że w ten oto sposób stracą wsparcie dla swojego sprzętu.

Biorąc pod uwagę dane z końca 2015 oraz 2016 roku możemy zauważyć, że sprzedaż – pozostałych w magazynach – urządzeń Lumia spadła o prawie 81%. Takie liczby mogą powalać nawet włodarzy z Redmond. Z 4,5 miliona dostępnych telefonów sprzedano mniej niż milion i takie informacje muszą spędzać Amerykanom sen z powiek.

Tak, jak wspomniałem wcześniej, sytuacji nie poprawiły nawet premiery nowych urządzeń spod szyldu HP oraz Alcatela. Ten pierwszy przedstawiany, jako urządzenie typowo biznesowe, miało zawojować rynek. Tymczasem z badań przeprowadzonych przez AdDuplex wynika, że udziały Windows 10 Mobile w rynku wynoszą mniej niż pół %, a spadki nie ustały. Możemy się spodziewać, że już niebawem mobilny system Amerykanów stanie się tylko wspomnieniem.

Właściwie nie wiadomo, co planuje zrobić z tym faktem Microsoft. Podobno Amerykanie pracują nad nowym rodzajem urządzenia, które powinno działać pod kontrolą Windows 10 – tak, wersji desktopowej – oraz posiadać pełne wsparcie dla aplikacji Win32. Oczywiście na potwierdzenie tej tezy przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, ponieważ w tym momencie Redmond milczy i w dalszym ciągu stara się ulepszać Windows 10 Mobile. To dobra informacja dla wszystkich użytkowników, ponieważ nie stracą oni wsparcia.

Dajcie znać, co myślicie o najnowszych statystykach dotyczących Windows 10 Mobile. Waszym zdaniem istnieje szansa na odbicie się od dna? Ratunkiem dla projektu mobilnego może być telefon z Windows 10? Czekamy na wasze opinie.

źródło: MSpoweruser