windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Windows 10

Game mode w Windows 10 – co to jest i jak działa?

Począwszy od dzisiaj uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu testować mogą nową funkcję w Windows 10 przeznaczoną dla graczy – mowa o Game mode, czyli funkcji zapowiedzianej przez Microsoft na konferencji w październiku, która dostępna będzie dla wszystkich posiadaczy Windows 10 już na wiosnę 2017 roku.

Czym tak właściwie jest Game mode? Microsoft wyjaśnia, że opcja ta zapewnić ma lepsze doznania płynące z gry, a osiągnięte ma to zostać przez poprawienie wydajności w grach, a co za tym idzie zwiększenie ilości klatek na sekundę (FPS) oraz ogólnej płynności gry. Game mode aktywowany może być w każdej grze. Aby go uruchomić klikamy podczas gry Win + G, a następnie w oknie które się pojawi zaznaczamy funkcję Game mode. Po aktywowaniu trybu, system automatycznie przydzieli najwyższy priorytet procesora i karty graficznej dla gry działającej na pierwszym planie co przełoży się bezpośrednio na zwiększenie płynności gry.

Działanie funkcji zobaczyć możecie na poniższym wideo:

Jak informuje Microsoft obecnie Game mode może jeszcze nie działać z wszystkimi grami dostępnymi na PC. Funkcja ta obecnie dostępna jest dla testerów Windows 10 będących w programie Windows Insider. Kompilacja zawierająca tę zmianę dostępna będzie w dniu dzisiejszym prawdopodobnie po godzinie 19:00 naszego czasu.