windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Lumia Microsoft Recenzje Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile build 15014 dostępny w programie Windows Insider – lista zmian i nowości

Microsoft zaczyna rozpieszczać użytkowników programu Windows Insider poprzez zwiększenie częstotliwości rozsyłanych aktualizacji. Wszyscy dobrze pamiętam, że w zeszłym tygodniu na nasze urządzenia trafiła wersja 15007 nowego systemu. Dzisiaj w nocy do naszej dyspozycji oddany został build 15014. Zobaczmy, co nowego przynosi o raz jakie ewentualne błędy zawiera.

Bardzo cieszy fakt, że Microsoft zwiększa częstotliwość wydawania aktualizacji z kręgu dystrybucyjnego Redstone 2. Zwrócę jednak uwagę na fakt, że może się to wiązać z dużą ilością potencjalnych błędów w nowym oprogramowaniu. Brakuje czasu na solidne przetestowania kompilacji, a zatem do użytkowników dociera wciąż niesprawdzona wersja, miejcie to na uwadze podczas instalacji nowego Windows 10 Mobile czy Windows 10.

Dona Sarkar – szefowa programu Windows Insider – dzisiaj w nocy ogłosiła, że dostępna jest nowa wersja systemu operacyjnego dla użytkowników w kręgu Fast Ring. Kompilacja 15014 zagości zarówno na komputerach PC jak i telefonach komórkowych.

Sprawdźmy, co nowego znajdziemy w wersji przeznaczonej na telefony komórkowe:

 • Możliwość zakupu książek przez Sklep Windows (niestety opcja dostępna tylko w USA).
 • Połączone ustawienia Wi-Fi  w sekcji „Usługi Wi-Fi” w ustawieniach aplikacji:‎‎ połączone zostały zaawansowane ustawienia Wi-Fi. Czujnik sieci Wi-Fi i płatne usługi Wi-Fi zostały połączone w jednej sekcji zatytułowanej po prostu „usługi Wi-Fi” w zakładce ‎‎Ustawienia > Sieć i Internet > Wi-Fi‎‎. Pomimo, że 'Czujnik Wi-Fi' może być niewidoczny funkcja jest nadal dostępna.

Naprawiono:

 • Aplikacja „kącik aplikacji” nie jest dłużej dostępna w systemie Windows 10 Mobile, począwszy od wersji 15007.
 • Naprawiono błąd występujący w kompilacji 15007, powodujący częste restarty niektórych urządzeń.
 • Rozwiązano problem z Windows Hello występujący w poprzedniej aktualizacji.
 • Poprawiono szybkość wyświetlania obrazów HTTP na żywych kafelkach.
 • Naprawiono błąd, który powodował niewyłączanie wyświetlacza w trakcie rozmowy telefonicznej i włączonym trybie Continuum (Czujnik nie działał prawidłowo).
 • Rozwiązano problem, powodujący usuwanie własnych słowników użytkowników programu Windows Insider.
 • Naprawiono problem w zakładce Bluetooth i inne urządzania, powodujący, że urządzenia z Miracast cały czas pokazywały status połączony, gdy w rzeczywistości były rozłączone.

Jak widzicie, jest trochę poprawek w porównaniu do poprzedniej wersji. Niestety, jeżeli chodzi o nowości wprowadzone w tej wersji, to nie ma ich za dużo i nie dotyczą one wersji przeznaczonej na telefony komórkowe, dlatego pozwoliłem sobie ją pominąć. Wspomniałem wcześniej, że system po krótkim okresie wewnętrznego testowania, może posiadać sporo błędów. Sprawdźmy zatem, jak to wygląda w przypadku kompilacji 15014.

Wykryte błędy:

 • Błędy synchronizacji: Microsoft Edge w dalszym ciągu nie synchronizuje listy „do przeczytania” pomiędzy komputerem i telefonem. Nie pomaga restart urządzenia.
 • Błędy synchronizacji: Microsoft Edge synchronizuje na telefonie hasła, jednak nie wyświetla ich w zakładce „zapisane hasła” w ustawieniach.
 • Po otrzymaniu wiadomości email, kliknięcie w notyfikację nie zadziała prawidłowo i nie otworzy naszej wiadomości.
 • Użytkownicy z niektórymi modelami, jak Lumia 635 oraz Lumia 636 mogą mieć problem z manualną regulacją jasności. Zaleca się, aby pozostawili oni automatyczne ustawienia do czasu rozwiązania problemu.
 • Emotikon Ninja Cat w dalszym ciągu jest nieprawidłowo powielany, trwają prace nad rozwiązaniem problemu.
 • W dalszym ciągu nie istnieje możliwość dodania drugiej karty do Microsoft Wallet.
 • Skrót Cichych Godzin w Centrum Akcji przestał działać, trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności.
 • Zdarza się, że Microsoft Edge nie dostosuje się do trybu horyzontalnego, w takiej sytuacji należy szybko zablokować i odblokować telefon.

Większość błędów wykrytych w poprzedniej kompilacji, w dalszym ciągu nie została rozwiązana, jednak – co cieszy – nowy problemów również nie ma za dużo. Waszej ocenie pozostawiamy kwestię, czy warto zainstalować nową kompilację. Dajcie znać, na co się zdecydujecie i jak ewentualnie działa u was nowa wersja systemu Windows 10 Mobile. Czekamy na komentarze.