windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft kończy ze wsparciem Minecraft: Pocket Edition dla Windows Phone

Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy was, że wsparcie dla swojej aplikacji na Windows Phone zawiesił Runtastic i niestety to nie koniec złych informacji. Podobne stanowisko zajął sam Microsoft w sprawie Minecraft: Pocked Edition, czyli mobilnej wersji tej niezwykle popularnej gry. Informację o wycofaniu się ze wsparcia Minecraft PE potwierdził również portal windowscentral powołując się na swoje źródła w Microsofcie.

Zakończenie wsparcia gry na urządzenia z Windows Phone/Mobile nie oznacza, że aplikacja zniknie całkowicie ze sklepu. Będzie ona widniała tam w dalszym ciągu jednak nie będzie otrzymywać aktualizacji poprawiających błędy ani tym bardziej wprowadzających nowe opcje rozgrywki.

Powód o zaniechaniu rozwoju aplikacji jest podobny do tego, jaki podał ostatnio Runtastic, czyli małe zainteresowanie produktem, które jest niewystarczające, aby opłacalne było rozwijanie produktu na tę platformę.

Jeżeli sam Microsoft zaprzestaje rozwijać swoje produkty dedykowane platformie mobilnej, nie wróży to dobrze rynkowi gier i aplikacji na Windows Mobile. Z pewnością nie jest do zagranie, które będzie dobrze odbierane wizerunkowo przez deweloperów, bo kto inny powinien dawać przykład twórcom softu jak nie własnie Microsoft.

Ciekawi jesteśmy, jakie dokładnie plany ma Microsoft w odniesieniu do urządzeń mobilnych. Jak wiemy cały czas trwa rozwój mobilnej wersji systemu jednak dużo znaków na niebie i ziemi wskazuje, że Windows Mobile na urządzeniach mobilnych zastąpiony zostanie przez pełną wersje Windows 10 z interfejsem dostosowanym do małych ekranów. Powoli zaczyna robić się ciekawie i miejmy nadzieje, że kolejne miesiące przyniosą więcej informacji na temat przyszłości platformy mobilnej.