windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia

HoloLens dostępny poza granicami USA. Od dzisiaj startuje wysyłka do Japonii

Niewiele osób wie, że Microsoft to nie tylko wspaniały system – Windows 10 – oraz telefony, które ponoszą pasmo porażek. Korporacja aktywnie podejmuje inne projekty, jedne bardziej futurystyczne, inne zupełnie przyziemne, podnoszące naszą produktywność. Amerykanie zdecydowali się podjąć realizacji projektu niezwykle nowoczesnego – HoloLens – czyli systemu holografów, które mogą zmienić postrzeganie dzisiejszej wirtualnej rzeczywistości. Do tej pory technologia nie mogła opuścić USA, dzisiaj uległo to zmianie.

HoloLens to nowoczesny system holografów, zaprezentowany przez Microsoft na początku 2015 roku, a zatem – mniej więcej – w tym samym czasie co Windows 10 i Windows 10 Mobile. Projekt nie doczekał się jeszcze oficjalnego oddania do dystrybucji, a prace nad nim prowadzone postępują bardzo dynamicznie. HoloLens sprawia, że rozszerzona rzeczywistość staje się namacalna, na wyciągnięcie ręki. Nasze możliwości w wykorzystaniu gogli ogranicza jedynie wyobraźnia. Amerykanie dokładają wszelkich starań, aby projekt okazał się spektakularnym sukcesem.

Do tej pory pojawiły się jednak dwa problemy, które skutecznie odstraszały – czy wręcz uniemożliwiały – niektórym zainteresowanie się tematem rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu. Przede wszystkim cena urządzeń zdecydowanie odstraszała potencjalnych nabywców, ponieważ utrzymywała się na astronomicznym poziomie. Ponadto, Amerykanie ograniczyli możliwość dystrybucji sprzętu. HoloLens dostępny był tylko na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Ta ostatnia kwestia uległa jednak zmianie na początku grudnia ubiegłego roku, gdy pod koniec 2016 roku Microsoft ogłosił, że w styczniu ruszy wysyłka HoloLens do Japonii. Pierwszymi zagranicznymi odbiorcami mają być developerzy oraz partnerzy komercjalni z Kraju kwitnącej wiśni. Zapisy do pre-orderu ruszyły 2 grudnia, natomiast wysyłka rozpocznie się dokładnie dzisiaj.

Amerykanie mają bardzo ciekawe zdanie na temat udostępnienia technologii Japonii i zwracają uwagę, że wraz ze wzrostem użytkowników, rozwija się również sama technologia:

We continue to be inspired by the work developers and customers are doing with HoloLens across the globe. Japan is no different. One of the companies already innovating with HoloLens is Japan Airlines. By using HoloLens, Japan Airlines has developed two proof-of-concept programs to provide supplemental training for engine mechanics, and for flight crew trainees who want to be promoted to co-pilot status. We are very excited to have them on this holographic journey with us.

Być może za jakiś czas, będziemy mogli obserwować HoloLens także w polskiej dystrybucji. Dajcie znać, co o tym myślicie? Spodziewacie się amerykańskiego systemu holografów na rodzimym rynku?

źródło: MSpoweruser