windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Sklep z ebookami już niebawem w Windows 10 dla PC i Mobile

W jednej z ostatnich aktualizacji przeglądarki Microsoft Edge dodana została funkcja czytania książek w formacie EPUB, czyli popularnych u nas ebooków. Jak się okazuje krok ten był czymś więcej niż tylko dodaniem ebook readera do przeglądarki Edge. W internecie pojawiły się informacje, że w sklepie Windows dostępnym dla PC i Mobile pojawi się nowa sekcja, w której dostępne będą własnie książki w postaci elektronicznej. Zakupu będzie można dokonać tak samo jak w przypadku każdej innej aplikacji czy gry w sklepie.

Do informacji dotarł portal mspoweruser.com, który przedstawił tez kilka zrzutów ekranu ze sklepu dla Windows Mobile.

Po zakupie książki będziemy mogli ją od razu otworzyć w przeglądarce Edge, która dostosowana została do tego formatu plików. Dzięki jej ustawieniom będziemy mogli dostosować czytanie do naszych potrzeb ustawiając m.in. rozmiar i typ czcionki, czy kolor i jasność tła.

Funkcja ta wprowadzona ma zostać wraz z aktualizacją nazwaną Creators Update, która wg wcześniejszych doniesień planowana jest na kwiecień tego roku. Na koniec warto jednak zadać sobie pytanie, czy nowa sekcja z książkami dostępna będzie w Polsce? Obecnie niestety Microsoft pozbawił nas dostępu do Muzyki czy Filmów w sklepie Windows i kto wie czy ie postąpi tak samo w przypadku książek…