windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Mobile Windows Phone

Runtastic wycofuje się z Windows Phone – powód: zbyt mało użytkowników

Nieciekawa wiadomość dociera do nas za pośrednictwem niemieckiej strony windowsarea.de, która informuje, że właściciel aplikacji Runtastic wycofuje się z rynku Windows Phone i nie zamierza dalej aktywnie wspierać aplikacji. Aplikacja jest obecnie jedną z lepszych aplikacji fitness na telefony z Windows.

Informacja podana na stronie pomocy Runtastic brzmi następująco:

Unfortunately, Windows Phone has far fewer users compared to Android and iOS. This means that the market is relatively small. It is always a good idea to check out the future possibilities of a platform before purchasing a phone.

Like every other company, we make our decisions based on where we see the greatest potential. At the same time, we are one of the few companies that has developed apps for this platform. Naturally, we also want to offer our Windows Phone users the best possible products. However, we hope you understand that our priorities are set according to platform and market and that from now on we will no longer be updating our apps for Windows Phone.

Z komunikatu wyczytać możemy, że powodem porzucenia planów rozwoju aplikacji na Windows Phone jest zbyt mała liczba użytkowników w porównaniu do konkurencyjnych platform: Android i iOS. Komunikat nie mówi jednoznacznie, kiedy i czy aplikacja zostanie usunięta ze sklepu, a jedynie skupia się na braku przyszłych aktualizacji. Póki co aplikacja jest dostępna w sklepie i zapewne widniała będzie tam, dopóki jej funkcje działać będą bezbłędnie na telefonach z systemem Windows Phone.