windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

W sklepie Windows pojawia się kategoria z kompozycjami wyglądu – zobacz jak pobrać i ustawić nowy motyw dla Windows 10

Kilka tygodni temu informowaliśmy was, że obsługa motywów zmieniających wygląd naszego systemu zmierza do nas dużymi krokami. Wraz z ostatnimi aktualizacjami Windows 10 w dostępnymi dla testerów w programie Windows Insider Microsoft włączył możliwość pobierania skórek ze sklepu i ustawiania ich w naszym systemie.

Nowa kategoria w sklepie Windows dostępna jest pod tym adresem (po kliknięciu otworzy się aplikacja Sklep Windows). Znajdziemy w niej zestaw kilkudziesięciu motywów przygotowanych przez Microsoft.

Po wybraniu interesującego nas motywu możemy pobrać go na nasz komputer, a następnie przechodząc do: Ustawienia > Personalizacja > Motywy zastosować go na naszym sprzęcie.

Standardowy motyw składa się z kilku elementów, są to: tapety (przeważnie kilka wyświetlanych przemiennie), dźwięki, motyw kolorystyczny i kursor. Przeglądając sklep nie znalazłem jednak motywów, które posiadałyby dźwięki inne niż systemowe, większość obecnie dostępnych motywów to jedynie nowe tapety i nowe kolory.

Przypominamy, że obecnie możliwość pobierania skórek dostępna jest dla uczestników programu Windows Insider – zobacz jak dołączyć.