windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy Recenzje Urzadzenia Windows 10 Mobile

Znane błędy w najnowszej kompilacji Windows 10 Mobile (Redstone 2 – 15007)

Wszyscy użytkownicy programu Windows Insider niecierpliwie oczekują każdej kolejnej aktualizacji, pojawiającej się na ich urządzeniach. Przedwczoraj wieczorem udostępniona została kompilacja 14998, jednak okazało się to pomyłką i Microsoft bardzo szybko wstrzymał niepożądany proces. Opóźniło to o jeden dzień premierę prawidłowego buildu, który zadebiutował dziś w nocy naszego czasu i został oznaczony numerem 15007.

Na temat zmian i nowości, jakie pojawiły się w najnowszej kompilacji od Microsoftu napisał już Marcin w tym artykule:

Nowa kompilacja Windows 10 Mobile w programie Windows Insider – zmiany i nowości w build 15007

Dlatego nie będę powielał tej treści i przejdę od razu do informacji, które są równie – o ile nie bardziej – istotne, a zatem o znanych błędach, występujących w najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile.

Wszyscy użytkownicy programu Windows Insider, zwłaszcza w kręgu Fast Ring – właśnie w tym zadebiutowała nowa wersja – powinni być przygotowani na obecność niepożądanych błędów oraz niedociągnięć. Pytanie na ile obecne błędy utrudniają pracę, na to wszystko będziecie mogli sobie odpowiedzieć po lekturze oficjalnego changeloga:

Uwaga! Poniższa lista wykrytych błędów obowiązuje jedynie wersję mobilną Windows 10 i może nie pokrywać się z desktopową „10”.

  • Z ekranu blokady zniknęło powitanie Windows Hello. Trwają prace nad przywróceniem aplikacji, która informuje nas o poprawnym rozpoznaniu naszej tożsamości. Microsoft potwierdził, że dokłada wszelkich starań, aby usunąć usterkę w jak najkrótszym czasie.
  • Problemy z Synchronizacją: W najnowszej wersji Windows 10 Mobile wystąpił szereg problemów związanych z synchronizacją Microsoft Edge, dlatego możesz nie widzieć zapisanych zakładek oraz pozycji do przeczytania, jeżeli zostanie podjęta próba natychmiastowego otwarcia tych kart. Rozwiązaniem jest uruchomienie przeglądarki i odczekanie 30 sekund.
  • Problem z Synchronizacją: Microsoft Edge nie synchronizuje listy „do przeczytania” pomiędzy komputerem PC, a telefonem.
  • Problem z Synchronizacją: Przeglądarka synchronizuje hasła na telefonie, jednak po wejściu w ustawienia do zakładki „zapisane hasła”, nie wyświetla ich prawidłowo.
  • Po otrzymaniu nowego maila nie istnieje możliwość przejścia do wiadomość za pomocą kliknięcia w powiadomienie. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu.
  • Użytkownicy niektórych urządzeń nie będą mogli zmienić manualnie jasności ekranu. Zaleca się, aby pozostali oni na ustawieniach automatycznych do czasu rozwiązania problemu.
  • Dodanie nowej karty do portfela Microsoft nie działa prawidłowo, trwają prace nad rozwiązaniem problemu.

Jak widzicie, nowa wersja oprogramowania zawiera kilka błędów. Zdecydujcie sami, czy warto instalować kompilację 15007. Koniecznie dajcie znać, co o niej myślicie. Czekamy na wasze opinie i komentarze.