windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Sporo zmian i nowości dla platformy WEB w najnowszej kompilacji Windows 10 i Windows 10 Mobile oznaczonej numerem 15007

Microsoft intensywnie pracuje nad nowym kręgiem dystrybucyjnym dla Windows 10 i Windows 10 Mobile. Już od jakiegoś czasu zapowiadają, że to właśnie Creators Update będzie przełomowy i przyniesie nam bardzo dużo nowości. Wszystko wskazuje, że właśnie tak się stanie, ponieważ kolejne udostępniane wersje testowe zawierają masę smaczków, które z pewnością przypadną do gustu użytkownikom.

Wczoraj wieczorem Microsoft zaskoczył wszystkich testerów bardzo pozytywnie i udostępnił w kanale Fast Ring nową aktualizację z kręgu dystrybucji Redstone 2. Kompilacja 15007 przyniosła nam sporo nowości, o których możecie przeczytać w artykule Łukasza, znajduje się on tutaj:

Nowa kompilacja Windows 10 Mobile w programie Windows Insider – zmiany i nowości w build 15007

Oprócz ogólnych poprawek i zmian w samym systemie, Amerykanie wprowadzili sporo nowości w dziedzinie platformy WEB. Microsoft Edge już od dawna jest bardzo dobrą przeglądarką, jednak teraz może stać się jeszcze lepsza i nie wykluczone, że zyska sobie grono zwolenników, którzy nie zdecydują się zamienić jej na oprogramowanie alternatywne. Sam dodam, że już od bardzo dawna korzystam z przeglądarki domyślnej systemu Windows 10 i jest z niej zadowolony.

Poniżej znajdziecie pełną listę zmian dotyczących platformy WEB, wprowadzonych przez Microsoft w najnowszej kompilacji Windows 10 i Windows 10 Mobile (15007):

  • Dla użytkowników systemu Windows 10 Mobile wprowadzono możliwość przybliżania tekstu (do 500%), dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować go do swoich oczekiwań.
  • Poprawiono problemy z błędnym rozmieszczeniem elementów na stronie, od teraz doczytywanie poszczególnych części witryny nie powinno wywierać głębszej ingerencji w całość wyświetlania.
  • W dalszym ciągu trwa wprowadzanie pełnego wsparcia dla WebVR API.
  • Trwają prace nad dodaniem wsparcia dla Service Worker.
  • Ogólnie poprawy błędów oraz poprawa płynności.

Wprowadzono również kilka zmian w obrębie samej przeglądarki Edge, niestety zdecydowana większość dostępna jest jedynie w wersji Desktopowej, użytkownicy mobilni będą musieli jeszcze trochę poczekać:

  • Udostępnianie karty (jedynie dla PC) – Od teraz możemy udostępniać nasze aktualnie przeglądane karty dla wielu aplikacji w Windows 10. Wystarczy, że wybierzemy opcję „Udostępnij Kartę”.
  • Importowanie danych (jedynie dla PC) – Microsoft uczynił jeszcze prostszym migrację z innych przeglądarek na Edge. W menu ustawień pojawiła się nowa opcja „Importuj z innej przeglądarki”, która w niesamowicie prosty i szybki sposób przeniesie naszą historię przeglądania, zapisane hasła oraz zakładki, dzięki czemu nie stracimy żadnych danych.
  • Szybsze uruchamianie (Jedynie dla PC) – Od teraz pobierając plik możemy wybrać opcję „Uruchom”, dzięki czemu czas jego rozruchu będzie zdecydowanie krótszy od dotychczasowego.
  • Ulepszono WEBowe notatki (Jedynie dla PC) – Wprowadzono rozszerzone wsparcie dla Windows Ink, dzięki czemu działa to podobnie, jak w innych aplikacjach z wykorzystaniem piórka. Właśnie ta opcja sprawi, że nasze przeglądanie treści w Internecie stanie się jeszcze bardziej spersonalizowane.
  • Dedykowane Aplikacje – Funkcja ta gwarantuje otwieranie odpowiednich stron w aplikacjach trzecich, ustawionych poprzednio w menu ustawień. Klikając w link do Facebooka będziemy mieli wybór, czy chcemy otworzyć serwis w przeglądarce, czy w aplikacji.

Dajcie koniecznie znać, co myślicie o nowościach sieciowych w najnowszej kompilacji Windows 10 Mobile. Testujecie ją na waszych sprzętach? Jak wam się podoba? Czekamy na wasze opinie.

źródło: MSpoweruser