windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Microsoft przypadkowo wypuścił nową kompilację Windows 10 Mobile w programie Windows Insider – nie instaluj jej [Aktualizacja]

Dziś w godzinach porannych pojawiła się informacja, że Microsoft wydał nową kompilację testową w programie Windows Insider dla użytkowników telefonów komórkowych będących w fast ring. Kompilacja oznaczona miała być numerem 14998. Nie była to jednak informacja wydana przez Microsoft – jak to zwykle bywa – a przez użytkowników smartfonów, którzy dostali powiadomienie o aktualizacji.

Nam na szczęście nie udało się pobrać owej, tajemniczej kompilacji, gdyż jak się teraz okazuje, wysoce prawdopodobne jest, że po jej zainstalowaniu nie będzie można zainstalować nowych kompilacji na naszym telefonie, inaczej mówiąc konieczne będzie przywracanie systemu za pomocą Windows Device Recovery Tool.

Obecnie nie powinniście mieć możliwości pobierania tej kompilacji na swoje telefony, jednak jeżeli komużkolwiek wyskoczy powiadomienie o jej dostępności, odradzamy jej instalowanie.

Jak tylko pojawi się więcej informacji w tym temacie, damy wam oczywiście znać.

[Aktualizacja]

Dona Sarkar, szefowa programu Windows Insider poinformowała na Twitterze, że Microsoft bada sprawę udostępnienia złej kompilacji w szybkim kręgu aktualizacji w programie Windows Insider. Dona dodała również, że „nie ma potrzeby instalacji tej kompilacji”.

Dzięki wszystkim za informacje!