windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft Team goni Slacka oraz Hangouts. Już niebawem wyprzedzi je w rankingu aplikacji do komunikacji w firmach?

Wielu użytkowników kojarzy Microsoft – jedną z największych korporacji technologicznych na świecie – z bardzo wąskim gronem produktów, które prezentują. Niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym z wytworów Amerykanów jest system operacyjny Windows oraz pakiet biurowy Office. Niewielu zdaje sobie sprawę, że to właśnie korporacja z Redmond jest właścicielem takich produktów, jak chociażby Skype, a także Microsoft Team, czyli narzędzia do komunikacji wewnątrz danej firmy lub korporacji. Można powiedzieć więcej, na tym gruncie Amerykanie radzą sobie bardzo dobrze i już w niedługim czasie mają szansę wyprzedzić inne, znane marki.

Czym właściwie jest Microsoft Team? Takie pytanie z pewnością możemy zadać na początku, aby wyjaśnić niektórym, z jakim oprogramowaniem obcują. Jest to platforma czatowa oparta na chmurze Office 365. Umożliwia pracownikom danej firmy bądź korporacji pozostanie w ciągłym kontakcie, wymianę dokumentów, pomysłów oraz zarządzanie jak najlepiej zoptymalizowaną pracą. Amerykanie chwalą się bardzo wysokim poziomem zabezpieczeń, możliwościami oraz bezpośrednim dostępem do plików pakietu Office z poziomu Microsoft Team.

Oczywiście nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, a powiedziałbym nawet, że jedno z najmłodszych. Bardzo dużą popularnością cieszy się aplikacja Slack oraz Hangouts od Google. Już w tym momencie Microsoft rządzi rynkiem dzięki swojej aplikacji Skype for Business, a teraz do tej pierwszej może dołączyć także nowe rozwiązanie.

Powyższy wykres pokazuje, że duże firmy – małe zespoły również – coraz bardziej ufają rozwiązaniom od Microsoftu. Już niedługo również w tej części rynku może powstać pewna hegemonia Amerykanów, którzy swoimi rozwiązaniami zepchną innych do głębokiej defensywy. Plany amerykanów zakładają stałe zwiększanie popularności Microsoft Team, tak aby już pod koniec 2018 roku pozostała ona tuż za plecami Skype, wyprzedzając przy tym Slack i Hangouts. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Myślę, że jak najbardziej, ponieważ Microsoft bardzo sprawnie dostosowuje swoje produkty do wymagań rynku, przez co potrafi zaskarbić sobie przychylność użytkowników.

Dajcie znać, co myślicie na temat takich rozwiązań? Sami w swoich firmach korzystacie z rozwiązań oferowanych przez Slacka czy Microsoft Team? Być może decydujecie się na coś bardziej egzotycznego i mniej popularnego? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: OnMSFT