windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows Hello przyspieszy – szybciej odblokujemy telefon skanując oko lub odcisk palca

Skanowanie tęczówki oka to innowacyjna funkcja zastosowana w topowych smartfona Lumia oraz w HP Elite X3. Funkcja z pewnością interesująca, jednak posiadająca niestety swoje wady. Głównym powodem do niezadowolenia jest czas jaki potrzebujemy na „odblokowanie urządzenia okiem”, który często jest dłuższy niż ten potrzebny na wpisanie np PINu.

Jak informuje portal windowscentral.com Microsoft wprowadzi zmiany i usprawni działanie funkcji Windows Hello w aktualizacji Creators Update. Poniżej na wideo zobaczyć możecie porównanie działania funkcji Windows Hello na obecnej wersji systemu dostępnej produkcyjnie oraz na najnowszej wersji niedostępnej jeszcze w programie Windows Insider.

Na pierwszy rzut oka widać, że usunięta została animacja „Hello :)”, która o niecała sekundę pozwala skrócić czas odblokowania urządzenia. Nie wiemy póki co, czy wykonane zostały też zmiany pod maską, które również usprawniają prace urządzenia.

Jak widać na wideo, telefon działa na kompilacji 15000+, czyli najprawdopodobniej na tej, którą otrzymamy już niebawem na nasze urządzenia. Wczoraj dla komputerów otrzymaliśmy kompilacje oznaczoną numerem 15002 (czytaj więcej) i być może dzisiaj, ten sam build trafi na telefony z Windows Mobile. Zajrzyjcie wieczorem na windowsowo.pl, jeżeli coś się pojawi, z pewnością damy wam o tym znać.