windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Dynamic Lock – nowa funkcja Windows 10 pozwoli automatycznie zablokować PC po odejściu od niego

Przyznać trzeba, że w Windows 10 kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo i jednocześnie wygodę korzystania z systemu. Jednym z elementów mających to zapewnić jest funkcja Windows Hello, która pozwala na łatwe odblokowanie naszego urządzenia przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa.

Są jednak sytuacje, które równie prosto jak odblokowania urządzenia wymagają jego zablokowania. Tu z pomocą przyjść ma nowa funckja, której zajawka pojawiła się we wczorajszej kompilacji testowej Windows 10 (przeczytać o niej możecie w moim wczorajszym artykule). Mowa o funkcji Dynamic Lock, która jak wskazuje nazwa pozwalała będzie na automatycznie blokowanie naszego urządzenia po odejściu od niego.

Opcja szczególnie przydatna może być w korporacjach oraz użytkownikom posiadającym na PC dane wrażliwe, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Funkcja ma w ten sposób zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i automatycznie zablokować sprzęt w przypadku, gdy użytkownik o tym zapomni.

Nie mamy jednak póki co więcej informacji na temat tego na jakiej zasadzie działać będzie Dynamic Lock. Czy może wykorzystywać będzie kamerę i rozpoznawanie twarzy, czy inne czujniki wbudowane w sprzęt? Microsoft nie doprecyzował jeszcze informacji o tej funkcji jednak z pewnością dowiemy się o niej nieco więcej już niebawem.

Co myślicie na temat takiej funkcji? Będzie dla was przydatna czy to raczej „zbędny bajer”?

Źródło: windowscentral