windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gearbest Windows 10 Windows 10 Mobile

Testujemy TV Box z Windows 10 i Androidem w jednym – pierwsze wrażenia

Dwa dni temu dotarł do nas sprzęt, który dziś chcemy wam zaprezentować – bohaterem artykułu będzie Chuwi HiBox Hero, czyli TV Box lub Mini PC – jak kto woli – który posiada dwa systemy operacyjne pełny Windows 10 i Android 5.1 – i to chyba właśnie jest jego największa zaleta. Sprzęt dotarł do nas ze sklepu Gearbest.com [link]

Zacznijmy jednak od zawartości opakowania. W małym, kwadratowym kartoniku znajdziemy sporo rzeczy. Na pierwszym miejscu oczywiście TV Box, w naszym przypadku w kolorze czarnym z pełnym okablowaniem (HDMI) i zasilaczem. Producent zadbał również o uchwyt, dzięki któremu będziemy mogli zawiesić sprzęt np: na ścianie, jeżeli nie chcemy żeby zajmował miejsce na półce. Do zestawu dołączony jest również pilot, a właściwie to fly mouse, który zastąpi nam standardową myszkę, jeżeli będziemy pracować w trybie komputera. W opakowaniu znajdziemy również instrukcję obsługi w języku angielskim.

Specyfikacja techniczna tego sprzętu przestawia się następująco:

  • procesor: Intel Atom x5-Z8350 (4 rdzenie max 1,92 GHz)
  • pamięć RAM: 4GB DDR3
  • pamięć wbudowana: 64GB + gniazdo kart pamięci do 128GB
  • system: Windows 10 64bit + Android 5.1
  • Wi-Fi: 2.4GHz / 5.0GHz
  • Bluetooth4.0
  • gniazda: 3.5mm Audio,DC Power Port,Ethernet,HDMI,SD Card Slot,USB2.0,USB3.0
  • waga/wymiary: 200g/12.00 x 12.00 x 2.50 cm

Jak na czymś takim działa Windows 10 i Android? Przyznać muszę, że praktycznie idealnie. Sprzęt jaki zastosowano w tym urządzeniu w zupełności wystarcza do obsługi funkcji multimedialnych i dostarczania ich na nasz telewizor. Niejednokrotnie testowaliśmy również tablety z podobnymi podzespołami, te tez spisywały się bardzo dobrze, a więc nie spodziewamy się, żeby w przypadku tego urządzenia były jakieś problemy.

Oba systemy po pierwszym uruchomieniu wykryły dostępność aktualizacji, pobrały ją, a następnie nastąpiła instalacja. W przypadku Windows 10 dostępna jest najnowsza wersja systemu jaka możliwa jest do zainstalowana w dniu dzisiejszym.

W jaki sposób można wykorzystać urządzenie? Zastosowań jest wiele, a po przyłączeniu do zestawu (bezprzewodowej) klawiatury są one praktycznie nieograniczone: słuchanie muzyki, odtwarzanie wideo z własnych kolekcji, YouTube czy np Netflixa, Player.pl, ipla, instalowanie wszystkich aplikacji ze sklepu Windows oraz Android, przeglądanie Internetu przez przeglądarki internetowe Chrome, Firefox czy jakąkolwiek tylko sobie zainstalujemy. TV Box jest też pełnoprawnym komputerem podłączonym do telewizora, a więc praktycznie każde zadanie, które wykonujecie na swoim komputerze będziecie mogli również wykonać na swoim TV. Jeżeli nie macie pomysłu  do czego moglibyście wykorzystać taki sprzęt to sprawdźcie Kodi, ta aplikacja dostępna zarówno na Windowsa jak i Androida z pewnością doda waszemu TV świeżości.

Na początku wspomniałem również o fly mouse, co to takiego? Z pilotem fly mouse lub air mouse możemy sterować naszym urządzeniem bez konieczności podłączania do niego standardowej myszki. Unosząc przód pilota do góry, myszka na ekranie idzie do góry, ruszając w prawo/lewo/góra/dół sterujemy myszką lekkimi ruchami ręki, a wybór potwierdzamy przyciskiem akcji. Wygodna sprawa wymagająca jednak trochę praktyki:)

Urządzenie dostępne jest w sklepie Gearbest.com w cenie 129 dolarów (ok 530 zł), przesyłka do Polski jest bezpłatna – LINK.