windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

W mijającym tygodniu nie otrzymaliśmy żadnej nowej kompilacji Windows 10 (Mobile): Dona Sarkar wyjaśnia dlaczego

Od wydania ostatniej kompilacji Windows 10 dla telefonów w programie Windows Insider (fast ring) minęło już ponad 5 tygodni. W ostatnim czasie tak długie przerwy raczej się nie zdarzały. Dlatego pewnie niejeden z was liczył na to, że w tym tygodniu w końcu otrzymamy coś nowego do testowania.

Tak się jednak nie stało, a szefowa programu Windows Insider Dona Sarkar tak wyjaśnia całą sprawę w Feedback Hub:

Dona wyjaśnia, że chodzi o błąd związany z aktualizacją kompilacji do kolejnych wersji, który powodować by mógł utknięcie na jednej z wersji bez możliwości aktualizacji do następnej. Jak informuje Dona, nie chcą oni zostawić nikogo w złej sytuacji i z koniecznością przywracania telefonu do stanu fabrycznego (np. za pomocą Windows Device Recovery Tool). Obecnie trwają testy kompilacji z poprawkami i jeżeli wszystko będzie działać jak należy możemy spodziewać się nowej kompilacji w najbliższym tygodniu.

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwości i czekać kolejne kilka dni na nowy build Windows 10 i Windows 10 Mobile.

Przypomnijmy, ze ostatnia kompilacja dla telefonów oznaczona była numerem 14977 i wydana została 1 grudnia, dla PC zaś otrzymaliśmy build nr 14986, który wydany był nieco później. Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem: Jak dołączyć do programu Windows Insider.