windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows 10 i Windows 10 Mobile kompilacja 14393.594 dostępna w kręgu Release Preview

Prace nad Windows 10 i Windows 10 Mobile trwają długo po oficjalnej premierze obu systemów. To bardzo dobry krok i z pewnością większość użytkowników doceni takie podejście korporacji z Redmond do ich najnowszego produktu. Zgodnie z zapowiedziami właśnie „10” ma być ostatnim wydanym systemem operacyjnym od Microsoftu. Wczoraj do użytkowników programu Windows Insider trafiła kolejna aktualizacja zbiorcza o numerze 14393.594, mająca przynieść liczne usprawnienia i poprawki względem swojej poprzedniczki.

Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie powoli przygotowują się do wydania pierwszej aktualizacji zbiorczej w 2017 roku. Wielu użytkowników twierdzi, że może to nastąpić już w najbliższy wtorek – 10 stycznia. Zdaje się potwierdzać to fakt, że wczoraj wieczorem do wszystkich użytkowników programu Windows Insider w kręgu Release Preview trafiła nowa kompilacja systemu Windows 10 i Windows 10 Mobile oznaczona numerem 14393.594. Ciekawym wydaje się fakt, że najnowsza wersja została udostępniona w niedużym odstępie czasowym najpierw dla komputerów PC, a dopiero później dla telefonów.

Duży przeskok w numeracji kolejnych buildów daje nam spore nadzieje na liczne zmiany i usprawnienia, których możemy spodziewać się w następnej paczce aktualizacyjnej. Microsoft postara się wyeliminować błędy, wykryte przez użytkowników i specjalistów z Redmond w poprzedniej wersji systemu operacyjnego oznaczonego numerem – 14393.576.

Oczywiście kwestia udostępnienia tej kompilacji wszystkim użytkownikom jest jeszcze bardzo względna. Nie wykluczone, że zostanie wykryty błąd krytyczny, który ostatecznie uniemożliwi rozesłanie aktualizacji dalej. W tej chwili Amerykanie przeprowadzają próbę generalną nowej wersji systemu i dopiero wtedy okaże się co dalej.

Niestety w tej chwili nie udostępniono oficjalnej listy zmian, jakie zaszły w najnowszej kompilacji Windows 10 Mobile i Windows 10. Oczywiście, gdy tylko się ona pojawi na pewno was o tym poinformujemy.

Dajcie znać, czego oczekujecie po nowych kompilacjach Windows 10 i Windows 10 Mobile? Liczycie na wyeliminowanie jakiś większych błędów? Być może wasze myśli są już przy aktualizacji Creators Update? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: NPU