windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows 10 Creators Update (aka Redstone 2) prawdopodobnie wydany zostanie oficjalnie w kwietniu tego roku

Windows 10 Creators Update dla telefonów i urządzeń klasy PC zaprezentowany został po raz pierwszy oficjalnie w październiku tego roku na konferencji w Nowym Yorku. Od tego czasu wiemy mniej więcej kiedy aktualizacja ma zostać oficjalnie wydana na nasze urządzenia – „early 2017” czyli początek 2017, taki bliżej nieokreślony termin podał sam Microsoft.

Dziś dzięki portalowi mspoweruser.com pojawiły się nowe informacje w temacie, które mówią, że oficjalny start aktualizacji przypadnie na kwiecień 2017 roku, a numer wersji jaki zostanie oficjalnie udostępniony to 1704. Dla przypomnienia, 17 w tej liczbie oznacza rok, natomiast 04 miesiąc.

Jak informują źródła portalu, aktualizacja podobnie jak Anniversary Update dystrybuowana ma być stopniowo oraz dostępna ma być opcja „wymuszenia” aktualizacji na naszym sprzęcie.

Dodatkowo w połowie styczna będzie już wiadomo, jakie ostatecznie funkcje trafią do Windows 10 Creator Update. Mniej więcej w tym terminie Microsoft ma zakończyć „dokładanie” nowości do konkretnej wersji i skupić się na szlifowaniu systemu.

Nie wiemy póki co, czy aktualizacja wydana zostanie w tym samym czasie dla PC i Mobile, w pamięci mamy sytuację z poprzedniej dużej aktualizacji, gdzie telefony otrzymały ją z małym opóźnieniem.

Wszystkie funkcje Windows 10 w wersji Redstone 2 testować możecie już w programie Windows Insider zarówno dla PC jak i na telefonach. Jeżeli chcesz wiedzieć jak dołączyć do programu Windows Insider zajrzyj do naszego poradnika.

Pod tymi adresami znajdziecie praktycznie większość nowości, jakie pojawić się mają w Redstone 2: