windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Znamy kolejne nowości w Windows 10 Mobile – zmiany w Ustawieniach, Web Payments, odraczanie aktualizacji

Kilka dni temu w artykule Pawła na temat najnowszej kompilacji Windows 10 mogliście przeczytać, jakie nowości trafią do użytkowników PC już niebawem. Jak się okazuje, część z tych funkcji zobaczymy również w wersji Windows 10 Mobile. Do informacji dotarł portal mspoweruser.com, który opublikował ciekawe informacje na ten temat.

MS Edge

Główna nowością w przeglądarce MS Edge będzie dodanie Web Payments, dzięki której ułatwione zostanie dokonywanie płatności elektronicznych za pomocą przeglądarki. Przeglądarka zintegrowana będzie z aplikacją Microsoft Wallet i po jej skonfigurowaniu będziemy mogli automatycznie płacić za zakupione produkty. Niestety jak się można domyślać, podobnie jak Microsoft Wallet tak i Web Payments nie będą dostępne w Polsce.

Dodatkowo wygląd opcji w Edge zostanie upodobniony do tego znanego z PC. W przeglądarce pojawi się opcja sklepu książek EPUB, która umożliwi zapisywanie i pobieranie ulubionych tytułów.

Ustawienia

Odświeżeniu ulegnie również widok ustawień. Podobnie jak w przypadku przeglądarki Edge, wygląd ustawień zostanie ujednolicony do tego znanego z PC. Ustawienia zostaną przebudowane tak, aby nawigacja po menu była łatwiejsza i przyjemniejsza.

Otrzymamy również nowe opcje dotyczące aplikacji, będziemy mogli dokładnie sprawdzić, ile danych zajmuje aplikacja oraz jeżeli będzie taka potrzeba przywrócić ją do ustawień fabrycznych (tak jak by została zainstalowana na nowo).

Sekcja Urządzenia też doczeka się zmian upodabniających do wersji PC. Podłączanie nowych urządzeń będzie teraz podzielone na kategorie, tak aby użytkownik wiedział co, jak i gdzie dokładnie może połączyć ze swoim urządzeniem.

Wstrzymywanie aktualizacji

Pojawi się również opcja, o której pisaliśmy kilka dni temu, a która wzbudziła dużo kontrowersji – chodzi mianowicie o wstrzymywanie aktualizacji. W kolejnych kompilacjach otrzymamy możliwość odroczenia update na max 35 dni.

Aplikacja View 3D

Domyślnie zainstalowana w systemie będzie aplikacja View 3D Preview, która pozwala na przeglądanie plików z zawartością 3D. Wspierane formaty to: 3MF, PLY, OBJ, FBX oraz STL.


Póki co nie wiemy jakim numerem oznaczona jest kompilacja zawierająca te zmiany, ale spodziewać się można, że trafią one do nas wraz z najbliższą wersją Windows 10 w programie Windows Insider. Ostatnia kompilacja oznaczona numerem 14977 trafiła do nas dokładnie miesiąc temu [lista zmian], a więc najwyższa pora na coś nowego.

Jeżeli jeszcze nie jesteście uczestnikami programu Windows Insider zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Jak dołączyć do programu Windows Insider.