windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Tablety Urzadzenia Windows 10

Surface Pro 5 zadebiutuje już niebawem? Czym może nas zaskoczyć najnowszy tablet z Redmond?

Microsoft może mieć swoje problemy z systemami mobilnymi czy urządzeniami Lumia, jednak nie zmienia to jego podejścia do innych, równie istotnych kwestii. Od wielu lat Amerykanie pokazują nam, jaka branża jest im najbliższa i którą starają się rozwijać najprężniej. Oprócz systemów komputerowych na czoło wysuwa się również kwestia tabletów oraz – w ostatnim czasie – komputerów spod szyldu Surface. W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące najnowszego urządzenia z tej linii. Sprawdźcie, co nowego dowiedzieliśmy się na temat planowanego Surface Pro 5.

Wiele możemy mówić na temat Microsoftu i jego programu związanego z telefonami komórkowymi. Niestety, wszyscy musimy być zgodni co do tego, że to nie Lumia i Windows 10 Mobile wiodą prym w planach korporacji z Redmond. Amerykanie od bardzo dawana dają nam do zrozumienia, że najważniejsze są zdecydowanie systemy komputerowe oraz – co bardzo ważne – marka Surface.

Właśnie ta druga stanowi jeden z największych zysków Microsoftu. Stawianie na jakość i potężne podzespoły zapunktowały i widać to zarówno po opiniach użytkowników, jak i wynikach sprzedaży. Tablety oraz – od niedawna – także laptopy spod szyldu Surface robią ogromną furorę na rynku, wyprzedzając takich gigantów, jak między innymi Apple ze swoimi iPadami.

Od premiery ostatniego tabletu Surface minęło już sporo czasu i Amerykanie intensywnie pracują nad wypuszczeniem na rynek nowego sprzętu sygnowanego znakomicie kojarzonym logiem. Pierwsze przecieki na jego temat sugerują, że urządzenie może zostać wyposażone w aż do 16 GB pamięci RAM oraz do 1TB pamięci wewnętrznej. Na pokładzie najprawdopodobniej znajdziemy również procesory Intel Core i7.

Ostatnie plotki podkreślają, że w Surface Pro 5 zastosowana może być matryca o rozdzielczości UHD, co nie pokrywa się z pierwszymi plotkami i jeżeli Microsoft zdecyduje się na takie rozwiązanie, to najprawdopodobniej w najdroższej z dostępnych wersji. Do dyspozycji użytkowników oddany zostanie także nowy, ładowany magnetycznie stylus.

Urządzenie ma zadebiutować już niebawem, bowiem w pierwszym kwartale 2017 roku, a zatem powinniśmy ujrzeć je do końca marca. Cena to jedna wielka niewiadoma, jednak przewiduje się, że za najtańszy wariat przyjdzie nam zapłacić około $899, natomiast za najdroższą opcję – najprawdopodobniej z panelem UHD – około $1599. Nie wiadomo, czy urządzenie zadebiutuje na rynku polskim oraz – jeżeli w ogóle się pojawi – jakie będą jego ceny. Powinniśmy oczekiwać dość wygórowanej ceny, ucząc się na przykładzie starszego Surface Pro 4.

źródło: Tabletowo oraz FrazPC