windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10

Nowy „Tryb grania” zmieniający sposób zarządzania zasobami pojawia się w nieoficjalnym buildzie 14997

Póki co na temat tego trybu nie wiemy wiele więcej poza samym faktem, że istnieje. Poinformował o tym na swoim Twitterze użytkownik @h0x0d, który już niepierwszy raz odkrywa nowości w testowych buildach Windowsa 10 (przykładowo to on pierwszy już na początku listopada zauważył próby Microsoftu w kierunku emulacji aplikacji Win32 na procesorach ARM, która to informacja została niedawno oficjalnie potwierdzona).

To on odkrył istnienie Trybu Grania w buildzie 14997, który wyciekł do sieci w okolicy świąt. Tryb ten ma zapewnić lepsze alokowanie zasobów naszego urządzenia i spriorytetyzowanie samej gry w celu uzyskania jej jak najlepszej wydajności. Niestety nie wiemy na ten temat nic więcej, choć już brzmi to obiecująco. W teorii obecnie nie ma też pewności czy wspierane będą wszystkie gry (przykładowo z serwisów Steam czy Origin) czy tylko te uruchamiane przez Sklep Windows. Biorąc jednak pod uwagę popularność wymienionych platform, nieudostępnienie im takiej funkcji byłoby dziwnym posunięciem.

Według dodatkowych informacji zdobytych przez serwis Windows Central, tryb ten ma pojawić się oficjalnie już w najbliższej aktualizacji Windows 10 Creators Update. Możemy się więc spodziewać, że już niedługo ujrzymy go w testach w Szybkim Kręgu programu Windows Insider.

Źródło: windowscentral.com