windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Użytkownicy Windows 10 będą mogli w końcu wyłączyć/przesunąc automatyczne aktualizacje

Windows 10 wprowadził sporo zmian w stosunku do swoich przedników, jednak nie wszystkie zostały ciepło przyjęte przez użytkowników. Jedną z tych, na które narzekają użytkownicy są automatyczne aktualizacje systemu w wersji Windows 10 Home, których niestety nie da się wyłączyć/odroczyć.

Kolejną zmianą, oprócz tych opisywanych już wcześniej, która dołączy do Windows 10 Creators Update jest możliwość odroczenia aktualizacji w każdej wersji Windows 10. Funkcja ta odnaleziona została w kompilacji 14997, która wyciekła do internetu podczas świąt [link]. Uczestnicy programu Windows Insider, którzy zdecydują się zainstalować tę kompilację, w ustawieniach Windows Update znajdą opcję Opóźnij aktualizację, która spowoduje zatrzymanie aktualizacji automatycznych maksymalnie na 35 dni. Nie dotyczy to jednak aktualizacji definicji dla programu Windows Defender ani krytycznych aktualizacji bezpieczeństwa. Te aktualizacje są jednak raczej małe i nie powinny przysparzać problemów uczestnikom.

Przypomnijmy, że kolejna duża aktualizacja Windows 10 Creators Update planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w tym spisie artykułów:

Źródło: OnMSFT