windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Aliexpress stworzył „aplikację” na Windows 10 Mobile i PC i zakpił z użytkowników Windowsa

Kilka dni temu aplikacja serwisu Aliexpress.com trafiła do sklepu Windows i przyznać wam muszę, że z delikatnym podekscytowaniem przyjąłem tę wiadomość, gdyż jestem amatorem zakupów na chińskich portalach i od czasu do czasu zdarza mi się coś z nich zamówić.

Serwis Aliexpress ma już swoje aplikacje na iOS i Androida i z aplikacji drugiego systemu zdarzyło mi się już korzystać. Aplikacja wykonana jest bardzo dobrze, zdecydowanie ułatwia przeglądanie serwisu i tego samego oczekiwałem po aplikacji na Windows Mobile. Tu niestety po instalacji przyszła chwila rozczarowania.

Ta pseudo aplikacja to nic innego jak strona mobilna https://m.aliexpress.com/ zamknięta w obudowie od aplikacji. Twórcy poszli tu na łatwiznę i wykorzystali tzw web wrappera, który wyświetla stronę mobilna wewnątrz aplikacji. Przyznać trzeba, że od jednego z większych portali ecommerce oczekiwałem czegoś więcej i patrząc po komentarzach do aplikacji, nie tylko ja.

Jak działa ta aplikacja? W zasadzie tak samo jak strona mobilna, albo i nawet gorzej. Dlaczego? Dla przykładu aplikacja nie trzyma sesji logowania, jeżeli zalogujemy się raz i wyłączymy aplikację, musimy logować się ponownie. Spróbujcie uruchomić ją na PC w trybie pełnego ekranu, wygląda strasznie. Obecnie niestety nie znalazłem żadnego plusa tego tworu, bo nazwać go aplikacja to chyba za dużo powiedziane:)

Jeżeli jesteście ciekawi jak działa strona www zamknięta w aplikacji pobrać możecie ją z tej strony. Tym razem jednak jej nie polecamy. Mamy nadzieje, że Aliexpress poczyta komentarze pod aplikacją i podejdzie do sprawy poważnie.