windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Lumia 550 najbardziej popularnym telefonem z Windows Mobile, flagowce daleko z tyłu

Sieć reklamowa Adduplex co miesiąc przygotowuje statystyki dotyczące urządzeń z Windows Mobile oraz udziałów konkretnych modeli w rynku. Statystyki udostępniane przez sieć reklamowa bazują na danych z ponad 5000 różnych aplikacji z Windows Phone i Mobile, które instalowane są na urządzeniach z systemami Windows. Zobaczmy jak w tym miesiącu przedstawia się sytuacja Windows Mobile.

Na pozycji lidera mamy zmianę, najbardziej popularnym telefonem z Windows Mobile na świecie została Lumia 550, która w tym miesiącu wyprzedziła Lumię 640. Jedną pozycję z górę awansowała również Lumia 950, która teraz jest na miejscu 8.

Poniżej zobaczyć możemy, jak wygląda rozkład sił wśród telefonów z fabrycznym Windows 10 Mobile. Tu zdecydowanie widać wpływ czynnika cenowego na udziały rynkowe poszczególnych modeli.

Jak wyglądają udziały Windows 10 Mobile w ogólnym ujęciu mobilnego systemu od Microsoftu? Za dobrze to niestety nie wygląda. 84% to telefony, które nie posiadają najnowszej wersji systemu – Windows 10 Mobile.

Biorąc pod uwagę tylko Windows 10 Mobile, również zauważyć można lekką fragmentacje systemu. Aczkolwiek tu ponad 90% telefonów ma możliwość zainstalowania najnowszej wersji systemu. 10% telefonów z Windows 10 Mobile to uczestnicy programu Windows Insider, co w ogólnym rozrachunku stanowi bardzo dużą grupę testerów mobilnego systemu od Microsoftu.

Dziwić może fakt tak wysokich udziałów Windows Phone 8.1 w rynku telefonów z Windowsem. Z pewnością jest tam spora grupa starszych urządzeń, które nie kwalifikują się do aktualizacji, a wcześniej posiadały wysokie udziały w rynku (np. Lumia 520). Ile jest jednak takich telefonów, które są zdolne przyjąć aktualizację, a tego nie robią? Z pewnością liczba duża i tu jest pole do popisu dla Microsoftu, który powinien zaktywizować użytkowników i zachęcić ich do przejścia na nową i zdecydowanie lepsza platformę jaką jest Windows 10 Mobile.

Źródło: adduplex