windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Pierwsze skórki dla Windows 10 pojawiają się w Sklepie Windows

Jedną z nowych funkcji jaka dostępna będzie w kolejnej aktualizacji Windows 10 Creators Update będzie obsługa motywów Windows 10, bardziej znanych pod określeniem „skórka”.

O wprowadzeniu tej funkcjonalności Microsoft informował już jakiś czas temu na październikowej konferencji. Nie będzie ona czymś zupełnie nowym, gdyż wcześniejsze wersje systemu Windows umożliwiały już tego typu zmiany wyglądu systemu. Różnica polegać będzie na tym, że teraz gotowe skórki pobierać będziemy mogli ze sklepu Windows, co zdecydowanie ułatwi nam zmianę wyglądu systemu.

Pierwsze motywy wydane przez Microsoft już pojawiły się w sklepie Windows, jednak przyznać trzeba, że nie są one póki co szczególnie atrakcyjne. Na nasze (nie)szczęście nie możemy ich jeszcze używać. Komunikat mówi, że wymagana jest aktualizacja Creators Update i uczestnictwo w programie Windows Insider, jednak nawet będąc uczestnikiem programu i posiadając najnowszą aktualizację nie możemy skorzystać ze skórek. Prawdopodobnie w styczniu będziemy mogli pobrać najnowszą kompilacje Windows 10, która wprowadzi obsługę motywów. Czytaj aktualizację poniżej.

Obecnie dostępne skórki od Microsoftu zobaczyć możecie klikając na linki poniżej:

Aktualizacja

Jeżeli posiadasz najnowszą wersję Windows 10 z programu Windows Insider jest możliwość pobrania i użycia skórek. Po pobraniu należy przejść do: Program Files > WindowsApps (aby tu wejść należy zmienić właściciela folderu na obecnie zalogowanego administratora i nadać mu pełne uprawnienia do niego). W folderze tym będzie znajdował się pobrany plik z rozszerzeniem .themepack. Po uruchomieniu go będziemy mieli możliwość zmiany naszej domyślnej skórki na nową.

Źródło: MSPU, obrazek: deviantart