windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Windows 10 Mobile

Facebook Messenger otrzymuje aktualizację z funkcją „Mój dzień”

Czasy, kiedy Windows 10 Mobile znajdował się w dziedzinie aplikacji lata świetlne za konkurencją, bezpowrotnie minęły. Do dyspozycji użytkowników coraz częściej oddaje się programy oficjalne, wykonane przez gigantów tej branży. To samo dotyczy aktualizacji istniejącego oprogramowania. Na szczęście skończył się już okres, w którym każda nowa wersja traktowana była jako coś niesamowitego. Tymczasem Facebook udostępnił aktualizację Messengera, która wnosi, między innymi: dobrze nam znaną funkcję aparatu podobnego do tego znanego z popularnego „snapa”. Pełen changelog znajdziecie poniżej.

Z pewnością cieszyć może fakt, że Facebook nie bagatelizuje aplikacji dostępnych na Windows 10 Mobile. Funkcja „Mój dzień” – kamera wykorzystana identycznie jak w snapchat – trafiła do użytkowników iOS i Androida już jakiś czas temu, jednak również fani mobilnych okienek nie mają powodu do narzekań. Ich oczekiwanie okazała się niebezpodstawne, a gigant społecznościowy ogłosił, że nowe możliwości trafią również na mobilne okienka.

Niestety, w tej chwili prawda jest taka, że funkcja jest niezmiernie wadliwa. Potrafi wyrzucić niespodziewany błąd, zamknąć w ogóle aplikację i tak naprawdę tylko od waszego szczęścia zależy, czy będziecie w stanie sprawdzić wszystkie nowości, jakie oferuje najnowsza aktualizacja Messengera.

Oczywiście wszyscy oczekujemy, że wraz z kolejnymi aktualizacjami sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Facebook powinien udoskonalać swoje rozwiązania, ponieważ proste portowanie z iOSa na Windowsa nie skończy się w pełni zamierzonym sukcesem. Historia jednak pokazała, że prędzej, czy później problemy i tak zostają rozwiązane i wszystko działa przynajmniej znośnie.

Oczywiście, wraz z tym unowocześnieniem do aplikacji wprowadzono setki nowych masek, filtrów oraz innych rozwiązań umożliwiających wykorzystanie potencjału nowej funkcji Messengera. Czy przypadnie to do gustu wszystkim użytkownikom? Sądzę, że nie i z pewnością nie wszyscy będą korzystali z rozwiązań zaproponowanych przez Facebooka.

Czekamy na wasze opinie i komentarze na temat najnowszej aktualizacji Messengera. Co o niej sądzicie? Myślicie, że ma szansę zdobyć serca użytkowników? Kiedy możemy oczekiwać wersji działającej – przynajmniej – znośnie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

LINK: MESSENGER

źródło: NPU