windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia Windows 10 Mobile

Alcatel Idol 4S z Windows Mobile ma trafić do Europy, czy to coś zmieni?

Kilka tygodni temu informowaliśmy was, że Alcatel Idol 4S trafił do sprzedaży do amerykańskiego operatora telefonii komórkowej T-Mobile. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, czy będzie sprzedawany gdzieś poza północną Ameryką, a znane są przypadki, że sprzedaż ograniczała się tylko i wyłącznie do tego regionu.

W ostatnim czasie pojawiła się jednak informacja na temat tego, że Alcatel Idol 4S trafi również do sprzedaży w Europie, wliczając w to Francję:

Przedstawiony komunikat jest bardzo ogólny i nie podaje żadnych konkretnych ram czasowych, ani pozostałych krajów w jakich możemy się spodziewać tego modelu.

Czy jednak urządzenie za około 2000 zł sprzedawane z zestawem VR może odwrócić spadkową tendencję udziałów Windows Mobile w Europie? Obawiam się, że niestety nie. Złej sławy Windows Mobile nie przykryje nawet dodatkowy zestaw VR, który jak zobaczyć możemy na wideo poniżej może być całkiem przydatnym gadżetem. Specyfikacja Alcatel Idol 4S, która jest całkiem przyzwoita zapewne również nie będzie w stanie nakłonić potencjalnych kupujących do urządzenia z Windows na pokładzie. Czy zatem sprzęt ma szanse zadomowić się w domach Europejczyków? Raczej nie, chyba, że Alcatel spróbuje intensywnie promować urządzenie, chociażby tak jak na filmie poniżej.

A jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Bylibyście skłonni zakupić taki sprzęt, czy może czekacie na Surface Phone? Dajcie znać w komentarzach.