windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 kompilacja 14986 trafia do kanału Slow Ring

Microsoft bardzo intensywnie pracuje nad nadchodzącymi aktualizacjami do Windows 10. Creators Update zadebiutuje na rynku dopiero w przyszłym roku, jednak duża część użytkowników ma do niego dostęp już teraz za sprawą programu Windows Insider. W zeszłym tygodniu do kanału Fast Ring trafił bardzo ważny update oznaczony numerem 14986. Wczoraj „zakończono” wstępne testy i build udostępniono również dla szerszego grona w kręgu Slow Ring.

Tempo prac nad nową gałęzią dystrybucyjną Windows jest naprawdę zadziwiające. Co chwilę do test zostają nam oddane kolejne kompilacje okienek. Nie inaczej było w zeszłym tygodniu, gdy po dość długiej przerwie do użytkowników komputerów trafiła bardzo ważna aktualizacja 14986. Trzeba przyznać, że wstępne testy zakończyły się dość szybko i już wczoraj wieczorem wszyscy korzystający z szerszego kanału Slow Ring mogli cieszyć się nową aktualizacją.

Dopuszczenie najnowszej kompilacji do kanału „wolnego” oznacza, że nie wykryto w niej żadnych krytycznych błędów, zdolnych uszkodzić nasz sprzęt. Wszyscy zainteresowani mogą zatem spokojnie sprawdzić, jakie nowości przynosi nowa wersja systemu, a tych jest sporo.

Najważniejszymi nowościami zawartymi w kompilacji 14986 jest usprawnienie i ulepszenie Cortany. Wprowadzono do niej kilka nowych funkcji, dzięki którym możemy regulować głośnością czy wyłączać nasze sprzęty. Brzmi dość interesująco, zobaczymy jak wygląda w praktyce. Od teraz nasza asystentka otworzy również muzykę z aplikacji trzecich. Możemy zatem zauważyć, że korporacja z Redmond skupia bardzo dużo uwagi na rozwój swojego własnego asystenta. Pojawia się zatem pytanie: kiedy zobaczymy Cortanę na polskim rynku?

Ponad to usprawniono wiele innych przestrzeni systemu Windows 10. Windows Game Bar uzyskał sporo poprawek, dodano nowe rozwiązania dla Windows Ink, zmiany dotknęły także aplikacje UWP (Universal Windows Platform). Do dyspozycji użytkowników oddana została nowa aplikacja Windows Defender, ulepszono platformę Microsoft Edge oraz usprawniono edytor rejestru.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj: Microsof Blogs

Dajcie znać, co myślicie o nowej kompilacji Windows 10? Korzystacie z niej? Jakie są wasze wrażenia i opinie? Zapraszamy do podzielenia się swoimi przemyśleniami i opiniami. Czekamy na wasze komentarze.

źródło: MSpoweruser