windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Android po raz kolejny uruchomiony na Lumii 525

W sierpniu 2016 roku docierały do nas pierwsze informacje na temat tego, że udało się uruchomić system Android 6.0 na telefonie fabrycznie wyposażonym w Windows Phone 8.1. Dokonano tego na Lumii 525. System udało się uruchomić, ale daleko mu było do poprawnego działania co zobaczyć możecie na filmie poniżej:

W ciągu kilku ostatnich dni próba zainstalowana nowszej wersji Androida powiodła się kolejnemu hakerowi z xda-developers. Na łamach forum podzielił się on informacjami na temat tego, co działa w systemie, a co nie, zaznaczając jednocześnie, że w żaden sposób nie nadaje się on do codziennej pracy gdyż jest bardzo zbugowany i działa bardzo wolno. Jak? Zobaczcie na filmie:

Ten sam użytkownik forum zainstalował również Android 7.1 na Lumii 525 i tu przyznać trzeba, że dodatkowa pamięć RAM robi różnice. System działa sprawniej i jest bardziej responsywny na podawane mu komendy.

Oczywiście newsa tego należy potraktować bardziej jak ciekawostkę, niż zachętę do instalacji Androida na swojej Lumii. Póki co nie została jeszcze podana instrukcja jak tego dokonać.

Są tu jacyś chętni, którzy potestowali by nowego „Andka” na swojej Lumii? 🙂

Źródło: xda-developers