windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Skype Preview nareszcie otrzymuje zabezpieczenie PINem w celu synchronizacji SMSów między urządzeniami

Przez ostatnie kilka dni nie działała mi synchronizacja SMSów między urządzeniami przy wykorzystaniu aplikacji Skype Preview. Było to o tyle problematyczne, że używam jej naprawdę dużo, znacznie minimalizując dzięki temu konieczność zaglądania do telefonu. Teraz na szczęście problem został rozwiązany wraz z nadejściem nowej wersji Skype’a.

Poza nie zawsze działającą synchronizacją (z tego co wiemy, niektórym nie działa ona w ogóle) brak zabezpieczenia PINem był o tyle problematyczny, że SMSy otrzymywaliśmy na każdym komputerze na którym zainstalowany był Skype w wersji Preview, jako że jest to funkcja dostępna również dla komputerów w „kręgu” Produkcyjnym. Nowa funkcja pozwala natomiast po prostu na nie połączenie wybranego komputera/komputerów z naszym telefonem.

Jak to działa? Bardzo prosto – w ustawieniach aplikacji na PC zobaczyć można kod, który należy podać na naszym telefonie z Windows 10 Mobile po wybraniu danego komputera, który identyfikuje się swoją nazwą (domyślnie coś w stylu DESKTOP-Q2OHA2R, jeżeli nie zdefiniowaliście własnej). Niestety opcja ta ewidentnie wymaga jeszcze dopracowania, jako że zawsze po uruchomieniu ponownym aplikacji w ustawieniach zobaczyć można taki komunikat:

(Twoje konto zostało zaktualizowane, aktywuj synchronizację i backup SMSów ponownie)

Samo w sobie nie byłoby to problemem, ponieważ synchronizacja i tak działa, ale wszystkie dodane urządzenia są często zapominane, co dzieje się głównie przy próbie dodania nowego komputera do listy. Póki co możemy cieszyć się, że opcja pisania z komputerów wciąż działa i czekać na kolejne aktualizacje aplikacji, które poprawią stabilność tej funkcji.