windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia

Kolejne urządzenie spod marki Surface to kolejny sukces Microsoftu, tym razem jest to Surface Hub

Microsoft ewidentnie bardzo stara się przy produkcji wszystkich urządzeń należących do rodziny Surface. Dba o to dobrze znany nam i lubiany Panos Panay, przewodzący grupą odpowiedzialną za tworzenie tych urządzeń. Wszyscy fani Mobilnego Windowsa oczekują na Surface Phone, a tymczasem tuż po ostatnich sukcesach Surface Booka sukcesy odnosi inne ciekawe urządzenie.

Mówi się o nim niezwykle mało ponieważ jest to sprzęt skierowany tylko i wyłącznie do przedsiębiorstw. Surface Hub to 55 lub 84 calowe dotykowe ekrany przeznaczone do sal konferencyjnych, działające pod kontrolą Windows 10 i kosztujące odpowiednio bagatela 8 999 i 21 999 dolarów. Zawrotne ceny znane nam z innych urządzeń Surface nie odstraszyły jednak klientów, a zapotrzebowanie zaskoczyło nawet Microsoft. Ten bowiem już w zeszłym roku musiał przesunąć datę wysyłki o pół roku ze względu na duże zapotrzebowanie większych, 84-calowych modeli.

Zakładano, że przechodzące na nowe rozwiązanie firmy będą wyposażać się średnio w 5 do 20 urządzeń. Założenie zostało to zupełnie zmiażdżone, jako że średnia liczba kupowanych Surface Hubów to 50 sztuk, z największą ilością kupioną przez jedną firmę w ilości 1500 egzemplarzy. O ile Microsoft nie podaje w jakich proporcjach kupowane są urządzenia wiadomo, że do końca tego roku zamówienia złoży w sumie około 2000 przedsiębiorstw.

O ile ten news jest z naszego punktu widzenia raczej ciekawostką, pokazuje on (jak mogliście również przeczytać w ostatnim wpisie na temat sukcesów Surface Booków) że Microsoft jest w stanie stworzyć produkty, które potrafią się sprzedać. Liczymy na podobną egzekucję w przypadku telefonów, kiedy te już się pojawią.

Źródło: arstechnica.com