windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Migracja z Maców na Surface najwyższa w historii, Microsoft wprowadzi Surface Booki na nowe rynki

Premiera najnowszych MacBooków Pro najwidoczniej nie przyniesie sławy firmie Apple, rozczarowani użytkownicy coraz chętniej decydują się na migracje na sprzęt Microsoftu zmieniając przy tym cała platformę na jakiej będą pracować. Sukces odnoszą tez reklamy, które dobitnie pokazują słabość sprzętów od firmy Apple.

Jak informuje Microsoft „more people are switching from Macs to Surface than ever before”, (więcej ludzi przechodzi z Maców na Surface niż kiedykolwiek wcześniej) co oznaczać może niejako porażkę Apple na polu komputerów przenośnych. Microsoft dodaje, że listopad był rekordowym miesiącem jeżeli chodzi o sprzedaż urządzeń z linii Surface.

Choć nie podane zostały konkretne liczby można przypuszczać, że dobra sprzedaż miała wpływ na decyzję wprowadzeniu Surface Booków ze stacjami bazowymi na kolejne rynki. W pierwszym kwartale 2017 roku do obecnych rynków (USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia) dołączy kolejna grupa państw: Austria, Chiny, Francja, Niemcy, Hong Kong, Japonia, Szwajcaria i Wielka Brytania.

Na liście niestety nie ma Polski jednak jak bywało to w przeszłości na nasz rynek urządzenia trafiały przeważnie w kolejnej turze wraz z innymi krajami Europy środkowo-wschodniej.

A czy wśród was są potencjalni zainteresowani urządzeniami Surface? A może są też tacy, którzy przymierzają się do przesiadki z Maca na Surface? Dajcie znać w komentarzach.