windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Ustawienia Wyświetlacz wraz z aktualizacją zmieniają nazwę na Profil kolorów i zostają dostosowanane do stylistyki W10M

Bardzo się zdziwiłem widząc dziś na swojej Lumii 930 (obecnej w Szybkim Kręgu WI) aktualizację ustawień systemowych Wyświetlacza (ang. display). Nie chodzi tutaj o główne ustawienia dostępne pod Ustawienia > System > Wyświetlacz, lecz te ukryte w sekcji Dodatki. Dotychczas cały czas były to jedne z niewielu ustawień, które wciąż pozostawały w starym stylu WP8.1.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu wraz ze zmianą stylistyki na tę pochodzącą z Windows 10 Mobile zmieniona została również nazwa, choć nie zmieniło się miejsce gdzie ustawienia są dostępne. Niestety obecność tych ustawień w Ustawienia > Dodatki > Profil kolorów jest o tyle problematyczna, że nie daje możliwości przypięcia ichdo Ekranu Startowego. Miejmy nadzieję, że wraz z czasem ustawienia te zostaną przeniesione z Dodatków do głównej sekcji ustawień.

(jak widać ustawienia potrafią różnić się między urządzeniami: seledynowe L930 i fioletowe L950)

Ustaliliśmy z Łukaszem, że aktualizacja ta najpewniej dotyczy tylko telefonów ze starszymi fabrycznymi systemami, jako że Łukasz w ogóle nie dostał tej aktualizacji, a ustawienia wyglądały u niego tak cały czas. Najpewniej ustawienia w końcu zostały po prostu dostosowane i wypuszczone dla starszych urządzeń. Obecna aktualizacja nie przyniosła natomiast żadnych nowości. Nie wiemy również czy aktualizacja dostępna jest dla wszystkich urządzeń bez fabrycznego Windows 10 Mobile czy najpierw trafiła jedynie do Szybkiego Kręgu programu Windows Insider, w którym uczestniczy moja Lumia 930.