windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Nie spodziewajmy się pełnego Windows 10 na procesorach ARM starszych niż Snapdragon 835

Za sprawą dzisiejszego newsa na temat pełnego Windows 10 na procesorach ARM zawrzało na wszystkich portalach technologicznych. Microsoft ogłaszając swoją nową technologię zelektryzował wszystkich fanów Windows, a w szczególności tych czekających na Surface Phone.

Przypomnijmy, że ogłoszono dzisiaj, że pełny Windows 10, ten znany nam dobrze z PCtów będzie mógł być uruchomiony na procesorach ARM, czyli takich, jakie wykorzystuje się w telefonach komórkowych. Jak poinformowano na dzisiejszej konferencji już w 2017 roku zobaczymy pierwsze urządzenia z procesorem Snapdragon 835, które będą działać na pełnym Windows 10.

Zapewne nie byłoby pytań o starsze procesory, gdyby nie to, że to właśnie na nich zaprezentowano działanie Windows 10 na ARM > zobacz wideo. Do prezentacji posłużono się procesorem Snapdragon 820, czyli tym, który obecnie napędza HP Elite X3. Czy zatem ten telefon w przyszłości będzie miał taką możliwość. Redaktorzy Neowin zapytali o to rzecznika Microsoftu, który odpowiedział następująco:

Today’s announcement is about support for the Qualcomm Snapdragon SoC. Customers will start to see Windows 10 ARM devices on the market next year, and we expect the first Windows 10 ARM PCs to ship with the Qualcomm Snapdragon 835. We have nothing further to share at this time.

Rzecznik nie zaprzeczył, ale dodał jednocześnie, że w pierwszej kolejności w 2017 roku pojawią się urządzenia z najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 835, o innych niestety nie wspomnął, dodając, że nie ma więcej informacji, którymi mógłby się podzielić.

Brak informacji w tym przypadku można chyba uznać za dobrą informację. Pamiętamy jak było w przypadku Continuum, kiedy nastąpiła jego premiera, Microsoft jasno powiedział, że technologia nie będzie dostępna na starszych urządzeniach. Teraz stanowczego zaprzeczenia nie było, więc wszystko jest otwartą kwestią. Są to oczywiście moje luźne dywagacje, ale chętnie poznam też wasze zdanie w tym temacie, dajcie znać w komentarzach.