windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Programy Urzadzenia Windows 10

Przyszłe urządzenia z Windows 10 otrzymają wsparcie dla technologii eSIM oraz standardu sieci 5G

Niedawno Microsoft podzielił się ze światem refleksjami na temat przyszłości branży teleinformatycznej. Jak powinna ona wyglądać? Jakie elementy zawierać? Podczas trwającej konferencji WinHEC 2016 ujawnione zostały kolejne informacje, które mogą zmienić sposób postrzegania dostępu do Internetu przez wielu z nas. Sprawdźmy, co zapowiedzieli technicy Microsoftu i jaki to może mieć wpływ na nas wszystkich.

Konferencje trwają, nowości zostają ujawnione i debiutują w urządzeniach za naprawdę przyzwoite pieniądze. Jedno się nie zmienia – nasz model postrzegania dostępu do sieci. Od wielu lat, gdy myślimy o połączeniu z Internetem, mamy na myśli Wi-Fi (Wireless Fidelity), ewentualnie modemy zewnętrzne umożliwiające dostęp do zasobów światowej sieci poza miejscem naszego zamieszkania.

Na trwającej konferencji WinHEC 2016, ujawnionych zostało kilka ciekawych rozwiązań, które Microsoft chce wprowadzić w niedalekiej przyszłości do naszych urządzeń. Przede wszystkim zmianie ulec ma dotychczasowy mechanizm dostęp do Internetu. Jeżeli mieliście problem z zakupem zewnętrznego modemu i zwyczajnie nie chcieliście tego robić, to rozwiązanie nadchodzi wielkimi krokami. Mowa o technologii eSIM, a zatem wbudowanej w urządzenie karty – bardzo podobnej do obecnych kart telefonicznych – zapewniającej nam stały dostęp do zasobów sieci. Umożliwi to producentom sprzętu wyeliminowanie slotów na karty SIM, a użytkownicy nie będą zmuszeni do zakupu modemów. Rozwiązanie to planowane jest dla urządzeń 2-w-1 oraz sprzętów PC.

Niektórych z pewnością zainteresuje fakt, że tego rodzaju technologii nie da się wyłączyć. Po podpisaniu stosownej umowy z operatorem, na stałe będziemy mieli dostęp do Internetu zarówno za pośrednictwem danych, jak i sieci Wi-Fi. Microsoft pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą nam zoptymalizować wykorzystanie sieci oraz poprawić komfort naszej pracy z tego typu rozwiązaniami.


Pełny Windows 10 będzie działał na komórkowych procesorach ARM – nadchodzi prawdziwa rewolucja od Microsoftu


Dobrych wiadomości nie ma końca. Skoro jesteśmy przy temacie sieci Internet, warto wspomnieć, że Intel ogłosił wzmożone prace nad swoimi urządzeniami z systemem Windows 10. Wszystko prowadzić ma do wdrożenia w nich technologii 5G, która może zrewolucjonizować nasze postrzeganie dostępu do sieci. Oczywiście wsparcie dla sieci 5G otrzymają wszystkie urządzenia z Windows 10 oparte na architekturze Intela.

Dajcie znać, co myślicie na ten temat? Jak postrzegacie kwestię dostępu do sieci? Czekamy na wasze opinie i komentarze!

źródło: MSpoweruser