windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Czy nowy patent Microsoftu to Surface Phone? Raczej nie

Dziś ponownie zawrzało w sieci. Pojawiła się informacja, jakoby Microsoft ujawnił nowy patent, który przez wielu uznany został za nadchodzącego Surface Phone. Wszystko byłoby ok, gdyby ten patent chociaż w kilku procentach stwarzał pozory, że może być Surface Phonem. Tak raczej niestety nie jest. Zobaczcie najpierw na grafiki patentu.

surface-phone-patent-342r22f35g2

surface-phone-patent-r34qrwrw43 surface-phone-patent-wedwer43

Czy urządzenie przedstawione powyżej może być SP? Niestety nie i przemawia za tym przynajmniej kilka aspektów:

  • microUSB – raczej nie możliwe, żeby Microsoft wrócił do tego gniazda w swoich flagowcach, obecnie stosowane jest USB-C,
  • brak sprzętowego przycisku aparatu – ten dostępny był w każdym flagowcu,
  • rozmiar urządzenia – grafiki przedstawiają raczej dosyć małe urządzenie, natomiast jak wiemy z przecieków Surface Phone ma być wielkości 5,5 cala lub więcej,
  • słaby aparat z małym doświetleniem – przedstawiony na obrazku sprzęt foto, nie świadczy raczej o jego wysokiej klasie, jedną diodę LED mają przeważnie urządzenia budżetowe.

Patrząc na zdjęcie telefonu poniżej ciężko zaprzeczyć, że urządzenie przypomina nieco Lumię 650.

lumia-650-fwqfwer4wf

Co to zatem za urządzenie? Tego niestety nie wiemy, ale na 99,99% nie jest to sprzęt, na który wszyscy czekamy. Jeżeli zainteresowani jesteście pozostałymi informacjami na temat Surface Phone zapraszamy pod ten adres.

Źródło: WMPU