windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft zapowiada kolejne nowości w Windows 10 Creative Update (Redstone 2)

Pomimo, że aktualizacja Windows 10 Creators Update (aka Redstone 2) trafi do nas dopiero w przyszłym roku, wiemy już dosyć sporo na temat tego, jakie będzie zawierała nowości. Microsoft pochwalił się nimi na ostatniej konferencji, wiemy też dużo za sprawą programu Windows Insider, ale również z przecieków, o których przeczytać możecie tutaj.

Dziś na blogu Windows pojawiła się kolejna porcja informacji, przedstawiająca nowości w nadchodzącym wydaniu Windows 10.  Rob Lefferts będący dyrektorem działu Windows Enterprise and Security wyjawił kilka nowości, które znacząco wpłyną na bezpieczeństwo całej platformy.

Pierwszą zaprezentowaną funkcją jest Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP), który zapewni zwiększone bezpieczeństwo systemu na coraz to bardziej skomplikowane ataki na infrastrukturę IT. Microsoft doda funkcję wykrywania zagrożeń dotyczących jądra systemu i pamięci, która pozwoli na wykrycie nawet najbardziej złożonych ataków.

Kolejne usprawnienia dotyczą sytuacji coraz częściej spotykanych w organizacjach, mowa o Bring your own device (BYOD) czyli wykorzystywaniu własnego sprzętu do pracy w firmie. W Creators Update administratorzy IT w firmach będą mieli możliwość udostępnienia zasobów korporacyjnych na komputery prywatne, oraz w razie potrzeby wyłączania takich dostępów. System będzie dbał również o to, aby dane firmowe nie zostały niewłaściwie przekazane osobom trzecim. Wyjaśnienie działania przedstawia poniższy film:

Kolejną opcją, o której wspomina Rob Lefferts jest nowy mechanizm aktualizacji UUP, o którym pisaliśmy już niejednokrotnie na windowsowo.pl. Pozwoli ona na zmniejszenie danych pobieranych podczas aktualizacji, co przełożyć się może realnie na skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie aktualizacji. Więcej na temat Unified Update Platform przeczytasz w tym wpisie.

Funkcje wprowadzone zostaną na początku przyszłego roku w Creators Update, jednak wcześniej testować będą mogli uczestnicy programu testów Windows Insider.